ה-Messenger (מסנג'ר) היה אחד הדברים שעמד במרכז היום הראשון בכנס המפתחים של פייסבוק (Facebook). החברה הכריזה על שורה של שינויים משמעותיים הצפויים באפליקציית השיחות שלה. בין השאר, ובהתאם לדיווחים בנושא, היא אישרה כי בקרוב יוכלו משתמשי Messenger לשלוח הודעות למשתמשי WhatsApp ו-Instagram, מבלי לעבור לאפליקציה אחרת. לצורך כך, יתבצע יישור קו בין בהיבט של פרטיות ואבטחה, והודעות הנשלחות דרך Messenger יוצפנו כברירת מחדל, מבלי שפייסבוק עצמה או אף גורם אחר יכול להיחשף לתוכנן, ובדיוק כמו ב-WhatsApp.

בנוסף, הכריזה פייסבוק כי במסגרת פרויקט LightSpeed נכתבת האפליקציה מהחדש במטרה להביא למוצר סופי שהוא אפליקציה מהירה הרבה יותר שנטענת בתוך 2 שניות בלבד, וגודלה 30 מגה-בייט לעומת כ-70 מגה-בייט בגרסה הנוכחית. הגרסה החדשה צפויה להגיע רק בהמשך השנה.

חידושים נוספים הצפויים בטווח החודשים הקרובים הם אזור באפליקציה המוקדש לתמונות, סרטונים והודעות הנשלחות מבני משפחה וחברים קרובים, אפשרות לצפייה משותפת בסרטון וידאו תוך משלוח תגובות בזמן אמת כמו באפליקציה הראשית, וגם גרסה של האפליקציה המיועדת למחשבים אישיים מבוססי Windows ו-macOS, כך שניתן יהיה להשתמש בשירות דרך תוכנה ייעודית – וכן, זה עוד מהלך שעושה החברה כדי לצמצם את הפערים בין שלל האפליקציות שלה.

האם גם משתמשי WhatsApp יוכלו לשלוח למשתמשי Messenger הודעות? בשלב זה, פייסבוק לא התייחסה לאפשרות הזו – מבחינת החברה מוקדם לדבר על כך.