לפני כשנה השיקה מיקרוסופט (Microsoft) את תכונת ציר הזמן (Timeline) בחלונות 10 ובאפליקציית המשגר שלה לאנדרואיד (Android), המציגה בלחיצה אחת את היסטוריית השימוש במחשב לרבות תוכנות, מסמכים, תמונות ואתרים בהם המשתמש ביקר. המגבלה העיקרית הייתה שהיסטוריית האתרים נשמרה אך ורק בעת השימוש בדפדפן Edge, לא בחירה פופולרית במיוחד.

כעת מציעה מיקרוסופט בעצמה תוסף חדש לדפדפן כרום (Chrome), הפופולרי הרבה יותר, שדואג לסנכרון העמודים בהם ביקר המשתמש עם החשבון שלו במיקרוסופט. לאחר התקנת התוסף והזנת פרטי החשבון, נעשה הסנכרון באופן שקוף ואוטומטי ולא נדרשת עוד שום פעולה מצד המשתמש. האתרים יופיעו ב-Timeline הן במחשבי חלונות 10 והן במכשירי אנדרואיד עליהם הותקן הלאנצ׳ר של מיקרוסופט, כך שניתן לצפות בהיסטוריית הגלישה ולחזור לאתרים בזריזות.

כמובן שבכדי להשתמש בתכונה זו, נדרשת שמירת היסטוריית הגלישה – עד 30 ימים לאחור – בשרתיה של מיקרוסופט. החברה מתחייבת, כמובן, לשמור על פרטיות המשתמשים ולא לחלוק מידע זה עם גורמים אחרים, אך בחלט כדאי לקחת בחשבון את החשיפה האפשרית. היסטוריית הגלישה אינה נשמרת כאשר גולשים בדפדפן במצב נסתר (Incognito).