היצרנית הקנדית בלקברי (Blackberry) שוקדת בימים אלה על מכשיר חדש שיריץ לראשונה את מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android)

המכשיר, שצפוי להגיע לשווקים בסביבות חודש נובמבר לארה"ב תחילה, הודלף על-ידי המדליף הסדרתי evleaks@ בצירוף תמונת שנראית כקרובה ביותר לדבר האמיתי. המדליף מציין כי בניגוד למכשיר הקודם, ה-Passport, ומעבר לעובדה שהמכשיר צפוי להריץ כאמור את מערכת האנדרואיד בגרסת הלוליפופ, יצטייד כפי הנראה המכשיר החדש, Venice שמו, גם ברזולוציית 2K בגודל מסך של עד 5.4 אינץ'

עוד ניתן לראות על-סמך התמונה, שהמכשיר דומה במראהו החיצוני לסדרת ה-Edge של סמסונג – זאת לאור הקימור שנראה בשני צדדיו של המסך. בנוסף ניתן להבחין גם בכניסת ה-MicroUSB הסטנדרטית, שקע 3.5 מ"מ המיועד לכניסת האוזניות כשמעליו שמור המקום לרמקול, כמו גם את כפתורי שליטת השמע בצידו השמאלי של המכשיר. אבל מעבר לכך, בבלקברי לא וויתרו על המקלדת ולפי תמונה נוספת שהודלפה, נראה כי זו מסתתרת מתחת למסך ונחשפת בסלייד כלפי מעלה.

למרות שבלקברי טרם אישרה באופן רשמי כי בכוונתה להשיק מכשיר מבוסס אנדרואיד עוד השנה, דווקא מנכ"ל החברה, John Chen (ג'ון צ'ן), מרמז כי ייתכן וזהו היעד הבא שלה: "בלקברי בהחלט יכולה להשיק מכשיר אנדרואיד, בהנחה והוא יהיה מאובטח מספיק", כך אמר. כזכור, מערכת ה-BlackBerry OS מסוגלת להריץ יישומי אנדרואיד ללא צורך בהמרתם למערכת, כך שהצעד להיכנס לשוק עם מכשיר מבוסס על מערכת האנדרואיד הוא בהחלט מתבקש.