חנות האפליקציות הרשמית של גוגל (Google), ה-Play Store, נהנתה בעבר מזמני אישור קצרים במיוחד לאפליקציות חדשות. בניגוד לחנות של אפל (Apple), שבה כל אפליקציה (ואף עדכון לאפליקציה קיימת) נדרשת לתהליך אישור פרטני שעשוי לארוך מספר ימים, ב-Play Store היו זוכות אפליקציות לאישור תוך זמן קצר הרבה יותר – בין שעות לדקות ספורות מרגע הבקשה.

אולם נראה כי גוגל משנה את מדיניותה בנושא, ותאריך את זמן הבדיקה לאפליקציות חדשות באופן משמעותי. המפתחים מדווחים כי לאחרונה, בעת העלאת האפליקציה, הוצגה בפניהם הודעה המתריעה על כך שעשויים לחלוף עד שלושה ימים בטרם תאושר להורדה. ״עבור חשבונות מסוימים, ייתכן שייקח לנו זמן רב יותר לבדוק את האפליקציה לעומק בכדי להגן על המשתמשים״, נכתב בעמוד התמיכה של החברה.

בגוגל לא מפרטים מהי בדיוק ההגדרה ל״מפתחים מסוימים״ המעוררים את חשדה, אם כי לפי הדיווחים נראה כי גם חברות בעלות רקורד מרשים של מאות אפליקציות מצליחות עדיין נדרשות לתהליך האישור הארוך. כמו כן, לא ברור האם התהליך החדש כולל בדיקות מחמירות יותר של בודקים אנושיים, או סוג אחר של בדיקה הנעשית באמצעות בינה מלאכותית – השיטה בה הסתפקה גוגל עד כה לצורך אישור רוב האפליקציות.

עבור המשתמשים, ייתכן שמדובר דווקא בחדשות טובות. בחודשים האחרונים התרבו הדיווחים אודות אפליקציות מזויפות או מסוכנות שהצליחו לעקוף את ההגבלות של גוגל בקלות יחסית ולזכות למיליוני הורדות ב-Play Store. אולי בעקבות המדיניות החדשה, מקרים אלו לא יחזרו על עצמם לעיתים רבות כל-כך.