בעלי השעונים החכמים המריצים את מערכת ההפעלה Android Wear החלו לקבל בימים האחרונים גרסה חדשה למערכת ההפעלה – 1.4. בין השאר, העדכון כולל תמיכה בקישוריות סלולרית (בשעונים תומכים בלבד), תמיכה במחוות פרק כף היד, שימושיות מוגברת ברמקולים של השעונים (אם יש) ועוד.

מחוות ידיים

התכונה המרכזית בגרסה החדשה היא התמיכה במחוות. בעלי השעונים יוכלו לבצע מספר פעולות בסיסיות בשעון שלהם ללא מגע, על ידי הזזת פרק כף היד שלהם. כך למשל, כדי לחזור למסך השעון מכל מסך אחר נדרש רק להציב אותו מול העיניים ולנער את היד מספר פעמים. מי שירצה לאשר פעולה מסויימת או לראות עוד מידע על פרט מסויים, יצטרך להזיז את ידו למטה במהירות ואז להחזיר אותה למקום.

חלק מהמחוות כבר קיימות כמו מעבר בין התראות, אולם מניסיוננו, המחוות הן לא תמיד דרך נוחה במיוחד לשליטה בשעון, וספק אם המשתמשים יאמצו אותה כאמצעי הקלט העיקרי שלהם, אבל כן מדובר בשיטה יעילה לתפעל את השעון גם כשהידיים תפוסות.

בנוסף למחוות, העדכון החדש כולל גם תמיכה ברמקולים כדי להשמיע צלילים שונים. בשעונים חכמים שכוללים בתוכם רמקולים ניתן יהיה מעתה להקריא בקול הודעות, לשמוע שיחות טלפון ועוד. יש לציין שלא כל מכשירי Android Wear כוללים רמקולים.

תקשורת סלולרית

הפיצ'ר האחרון, עליו כבר דיווחנו, תקף בשלב זה אך ורק ל-LG Watch Urbane 2 החדש, שהושק בשבוע שעבר, והוא קישוריות LTE מובנית שמבטלת את הצורך בחיבור של השעון למכשיר הסלולרי. כשיגיעו לשוק מכשירים נוספים שכוללים אנטנות דור רביעי מובנות זה ייתן ל-Android Wear יתרון משמעותי על פני ה-Apple Watch, ו"ישחרר" את המשתמשים מהצורך לסחוב את הסלולרי שלהם לכל מקום כדי שהשעון ימשיך לעבוד.

קרא עוד:  סקירה: Amazfit GTR - שעון ספורט עם זמן שימוש ארוך במיוחד

גוגל, כהרגלה, מפיצה את העדכון בצורה הדרגתית. בשלב זה הוא זמין אך ורק ב-LG Watch Urbane 2 החדש, אך ככל הנראה יתחיל להגיע למכשירים נוספים במהלך השבועות הקרובים.