היטאצ'י דיספליי (Hitachi Display) הכריזה השבוע על מסך IPS חדש בגודל 4.5 אינץ' ובאיכות אבחנה גבוהה (720×1,280) שמיועד לשימוש בטלפונים חכמים שמבוסס על TFT ומיוצר בעזרת סיליקון אמורפי. בזכות הסיליקון הייחודי הזה, שגם זכה לכינוי "נטול צורה", ניתן להגיע להגיע לרזולוציית פיקסלים באיכות גבוהה, כשלפי החברה מדובר ב-329 פיקסלים לאינץ', ומדובר באיכות שכבר קרובה מאוד לקצה יכולת ההבחנה של העין האנושית. המסך החדש הוא גרסה משופרת של מסך שהציגה החברה לפני מספר חודשים, בו נעשה שימוש ב-TFT IPC מסורתי, אבל כאמור כעת האבחנה גבוהה יותר, באיכות עליה בדרך כלל מדברים בהקשר של מוצרי ב-iPhone וה-iPad של אפל (Apple). לפחות, לפי הנתונים שפורסמו, מדובר במתחרה אפשרי.

המסך מגיע ביחס היבט של 16×9, מציע שטח תצוגה מרבי של 98.69×55.51 מ"מ, תומך ב-16.77 מליון צבעים ומציע זוויות ראייה של 160 מעלות מכל הכיוונים. הבהירות שלו גבוהה יחסית, 500cd/m2, והוא מציע יחס ניגודיות של 1,000:1.

לפי החברה הטכנולוגיה שעומדת מאחורי התצוגה החדשה יודעת להשתמש טוב יותר באור וגם מונעת הדרדרות בבהירות המרבית שיכולה התצוגה לסבול בגין השימוש ברזולוציה הגבוהה יחסית.

היטאצ'י מסרה שלמרות שכרגע היא השיקה מסך בגודל 4.5 אינץ' בלבד, היא תייצר גדלים נוספים שלו בהתאם לביקוש שיתעורר בשוק. היטאצ'י תציג לראשונה את המסך החדש שלה בתערוכת FPD International שתערך לקראת סוף החודש ביפן.

קרא עוד:  וואווי צפויה לקבל הארכה של 90 יום נוספים

 פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.