לפני כחודש וחצי הודיעה נטפליקס (Netflix) על שני דברים במקביל: קודם כל היא הודיעה שהיא פותחת את שירותיה בפני משתמשים ב-160 מדינות ברחבי העולם. אבל, היא הודיעה במקביל שהיא תתחיל לפעול כנגד אלו המשתמשים באפשרויות עקיפה כמו חיבורי VPN או שרתי DNS כדי לקבל גישה לספרייה האמריקאית של תכניה. עושה רושם ששתי הבשורות הללו כעת הופכות למציאות.

במהלך סוף השבוע דיווחו משתמשים באתר Reddit כי חיבור ה-VPN שלהם לנטפליקס כבר לא עובד, והם מקבלים הודעת שגיאה שמודיעה להם שהחיבור הפיראטי שלהם זוהה. זה אומר בפועל ששירותי VPN פופולרים כמו Private Internet Access, ExpressVPN, Mullvad ועוד הפסיקו לספק שירות חיבור לשרתי נטפליקס האמריקאים.

החסימה הגיעה גם אל חברות שמספקות כתובת DNS פיקטיבית שמאפשרת חיבור ישיר לשרתים, כמו למשל Unblock-US. שירותים אחרים, כדוגמת Unotelly, הסירו את האפשרות להתחבר לשרתים האמריקאים של נטפליקס, ולמעשה נכנעו לתכתיבי החברה.

Screen Shot 2016-02-01 at 7.47.42 PM

בנוסף פועלת נטפליקס גם נגד אנשים שיצרו בעצמם חיבור VPN באמצעות שרת אישי. החברה חסמה טווחים שלמים של כתובות IP משירותים כמו igitalOcean, Linode ו-Amazon Web Services במטרה למנוע את החיבור.

גורמים מעריכים כי אנשים שבאמת רוצים להתחבר לנטפליקס האמריקאית ימצאו בסופו של דבר דרך שונה לעשות זאת, אם כי מדובר בצעד חסר תקדים בהיקפו מצד החברה. כל הסימנים מורים על כך שהיא לא מתכוונת לוותר. בנוסף ייתכן והיא תנקוט בצעדים נוספים כמו הגבלת המנוי לפי כרטיס האשראי שמשלם עליו, לדוגמה.