נטפליקס (Netflix) החלה בניסוי בהיקף מוגבל של חידוש מסקרן למדי: אפשרות להאצה או להאטה של קצב ניגון הוידאו. לפי הדיווחים, אפשרות זו הופיעה עבור חלק מהמשתמשים באפליקציית האנדרואיד הרשמית של נטפליקס, והיא מופיעה לצד הכפתורים המאפשרים בחירת שפה או כתוביות.

המהירות המינימלית שבה ניתן לצפות בוידאו היא 0.5, בעוד שמהירות ההאצה המקסימלית עומדת על 1.5. זו אפשרות נפוצה למדי באפליקציות המיועדות להאזנה לפודקאסטים, אפליקציות וידאו כדוגמת VLC, אך עד כה למעט יוטיוב (YouTube) לא ראינו אותה באתרים רבים לצריכת תוכן טלוויזיוני. זה לא אומר שמדובר בחידוש חסר תועלת: האטה בקצב הניגון עשויה לסייע לדוגמא לצופים המתקשים להבין את הדיאלוג, או מעוניינים להתמקד בסצינות מסוימות בהילוך איטי, בעוד שצפייה בהילוך מהיר יכולה לאפשר לצופים המתמידים להספיק לצפות ביותר פרקים במשך אותו זמן.

כאמור, עד כה נצפה החידוש רק באפליקציית האנדרואיד של נטפליקס, ורק בעבור משתמשים מסוימים שנכללו ככל הנראה בקבוצת ניסוי אקראית. רק הזמן יגלה האם התכונה הזו תעשה את דרכה במהלך החודשים הקרובים גם לפלטפורמות נוספות, או שתעלם לעומת שבאה ולא תזכה לתפוצה רחבה יותר.