נטפליקס (Netflix) החלה להחזיר את קצבי ההזרמה המהירים המאפשרים צפייה באיכויות הגבוהות ביותר, כך מדווח האתר הדני FlashpanelsHD.

לפי האתר, במספר מדינות אירופיות, כולל גרמניה, דנמרק ונורווגיה, יש דיווחים על כך שתכנים בשירות ההזרמה מועברים בקצב של 15 מגה-ביט/לשנייה במצב 4K HDR – הקצב המרבי עבור האיכות המרבית עד לתחילת משבר הקורונה (Coronavirus). כזכור, נטפליקס הגיבה לבקשות ממדינות רבות וחסמה את הגישה לאיכויות הקידוד הגבוהות ביותר כדי לסייע להפחית את העומס שנוצר ברשת.

עם זאת, נראה שההגבלות לא הוסרו עדיין לחלוטין. האתר דיווח כי בטלוויזיות שהוא בודק נכון לעכשיו הגישה עדיין מוגבלת, ונפח ההזרמה המרבי הזמין במצב 4K HDR הוא 7.62 מגה-ביט/לשנייה.

נטפליקס, מצידה, אישרה כי היא מסירה את ההגבלות אך הוסיפה כי היא עושה זאת בהדרגה ובזהירות. "אנו עובדים עם ספקיות אינטרנט כדי לסייע להגביר את הקיבולת. בחודש האחרון לבדו הוספנו פי ארבעה מהקיבולת הרגילה. בהתאם לשיפור התנאים – נרים את המגבלות הללו", הודיעה החברה.

לא ברור עדיין מתי תחל החברה להחזיר את האיכויות הגבוהות גם לישראל. בחודש שעבר הגבילה החברה את רוחבי הפס הזמינים מישראל ימים בודדים לאחר שעשתה זאת באירופה. בינתיים, בשבוע שעבר פרסמה קבוצת בזק נתונים לפיהם צריכת רוחב הפס בישראל נמצאת כבר בשלבים מתקדמים של חזרה לשגרה.