מי שיש לו בבית מערכת סאונד מתקדמת יזכה מעתה לחוויית צפייה טובה יותר בעת השימוש בנטפליקס (Netflix), כך הכריזה החברה אתמול.

החברה הסבירה כי עד היום, איכות הקול בעת הזרמת וידאו בשירות היתה קבועה. כאשר משתמש התחיל לצפות בסרט או פרק מסדרה, נבחרו זרמי וידאו וקול המתאימים לרוחב הפס הזמין. לאחר מכן, איכות האודיו נשארה קבועה ורק איכות הווידאו עלתה או ירדה בהתאם לשינויים ברוחב הפס.

מה שהוביל את נטפליקס לשנות זאת היה האחים דאפר, יוצרי "דברים מוזרים". ב-2017 צפו השניים בפרק הראשון של עונה 2 על טלוויזיה ביתית מחוץ לאולפן העריכה ב-2017, ודיווחו שקשה היה להבין מאילו כיוונים מגיעים קולות שונים, ושתדרים גבוהים נשמעו פחות טוב מכפי שנשמעו בעת עריכת הסדרה. נטפליקס תיקנה את הדבר על ידי העלאת איכות הקידוד של הסאונד בעונה הזו, אך מייד לאחר מכן היא הקימה צוות שמטרתו היתה לבדוק איך לייעל את איכות הקול בכל התכנים בשירות.

לבסוף פיתח צוות נטפליקס פיתרון שנשמע פשוט, אך ככל הנראה היה מסובך למדי לביצוע: כמו איכות התמונה, גם איכות הקול תתאים את עצמה מעתה לרוחב הפס הזמין – אך זה לא הכל. האיכויות הזמינות בתכנים בעלי סאונד היקפי – Dolby Digital 5.1 או Dolby Atmos 7.1.2 – הועלתה כדי לאפשר שחזור מדויק יותר של כל ערוצי הקול.

החברה ציינה כי תכני 5.1 יגיעו בקידוד שינוע בין 192 קילוביט לשנייה לבין 640 קילוביט לשנייה, בעוד תכני 7.1.2 יגיעו בקידוד בין 448 ל-768 קילוביט לשנייה. לדברי נטפליקס, הצוות שלה ביצע מבחנים והגיע למסקנה כי המספרים העליונים שצוינו הם הגבוהים ביותר שבהם ניתן להרגיש הבדל כלשהוא באיכות הקול. היא הוסיפה כי עם הזמן אמור הקידוד להשתפר, כך שיהיה אפשר להסתפק בקידוד דחוס יותר ועדיין להגיע לאיכות קול מירבית.

קרא עוד:  המדריך לצפייה בתכנים האמריקאיים של נטפליקס - מכל מקום ובכל עת

הקידוד יהיה זמין ככל הנראה רק בתכנים חדשים שיעלו לשירות החל מהשבוע, ואולי גם בתכנים קיימים פופולאריים במיוחד. החברה אמרה כי יכולת התאמת הקידוד נתמכת על ידי רוב הטלוויזיות והמכשירים בהם נתמך השירות.