נטפליקס (Netflix) הציגה היום תכונה חדשה בשירות ההזרמה שלה לבעלי טלפונים וטאבלטים שמבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) – הורדה חכמה (Smart Downloads). התכונה מיועדת אשר מורידים פרקים של סדרות או סרטים לצפייה לא מקוונת באפליקציה, כאשר היא יודעת לחזות מראש את הרגלי הצפייה וחוסכת את הצורך להוריד את הפרקים הבאים, ואף למחוק את הפרקים שכבר צפו בהם.

כך לדוגמה, לאחר שהמשתמש סיים לצפות בפרק שהורד למכשיר, תכונת ההורדה החכמה תמחק אותו ולאחר מכן תוריד באופן אוטומטי את הפרק הבא, במידה ויש יותר פרקים שלא הורדו לצפות. התכונה תאפשר גם אופציות נוספות של הורדה ומחיקה, לדוגמה במידה ומנוי הוריד את פרקים 6 עד 9 בסדרה וצפה בפרק 2 ובפרק 5, לאחר הצפייה הם יימחקו ופרקים 10 ו-11 יורדו למכשיר. או למשל, אם מנוי הוריד את פרקים 3, 7 ו- 13 וצפה בפרק 3, לאחר הצפייה פרק 3 ימחק ופרק 4 יורד למכשיר. לכל אורך התהליך יקבל המשתמש התראות בטלפון הסלולרי, כאשר ההורדה מתבצעת וכאשר היא הושלמה.

תכונת ההורדה החכמה, כאמור, מוחקות פרק שכבר נצפה עבור כל פרק שהיא מורידה, כך שלא נעשה שימוש בשטח אחסון נוסף מעבר למה שכבר הורד. בנוסף, התכונה החדשה אינה צורכת את חבילת הגלישה בסלולר ופועלת רק כאשר המכשיר מחובר ל-Wi-Fi.

התכונה תופעל באופן אוטומטי עבור כל משתמש, כאשר ניתן לבטלה באופן ידני (בחלק העליון של אפשרות ההורדות יש אפשרות עריכה בצד שמאל של המסך), למקרה שרוצים לשמור על ההורדות. לפי נתוני החברה, יותר מ -60% ממנוייה צופים בתכנים דרך האפליקציה מדי חודש.