נטפליקס (Netflix), המספקת שירותי צפייה בתכני וידאו במדינות רבות ברחבי העולם בהן גם ישראל, בוחנת מסלול מנויים חדש בשם ״אולטרה״ (Ultra). מסלול זה כולל צפייה בתכנים באיכות 4K ו-HDR על ארבעה מסכים בו-זמנית, במחיר של 16.99 עד 19.99 אירו – בהתאם למדינה בה נערך הניסוי.

מאחר ומנוי ה-״פרימיום״ הנוכחי של נטפליקס כבר מציע את אותם התנאים במחיר נמוך יותר (13.99 אירו, או 49.90 שקלים בישראל), ניתן לומר כי מדובר למעשה בזינוק במחיר החבילה, או הרעה בתנאי המנויים הקיימים – תחת כסות של השקת מסלול מנויים חדש. עבור אותן מדינות שבהן נערך הניסוי, חבילת הפרימיום אינה כוללת יותר שידור באיכות HDR שהפך בלעדי למנויי האולטרה, ובחלקן אף קוצצה כמות המסכים דרכם ניתן לצפות בתכני וידאו בו-זמנית מ-4 ל-2. קיצוץ דומה עברה גם חבילת ה-Standard HD, מ-2 מסכים למסך בודד.

מאחר ומדובר בניסוי שתנאיו אינם זהים עבור כל המשתמשים, סביר להניח כי נטפליקס עדיין בוחנת מספר אפשרויות לתמחור כל חבילות המנויים וטרם נתקבלה החלטה סופית בעניין זה. כך גם לפי תגובתה הרשמית של החברה: ״אנו בודקים מספר מחירים וחבילות שונות על מנת להבין טוב יותר את הערך של נטפליקס בעיני הלקוחות״.