נטפליקס (Netflix) הודיעה היום על הרענון הגדול ביותר לממשק הטלוויזיה שלה, שנועד להפוך את חוויית השימוש בו לפשוטה ואינטואיטיבית יותר. שהשינוי הגדול ביותר הוא תפריט ניווט שמאלי (בממשק האנגלי) שמופיע בהחלקה לצד שמאל, ובו תפריט קבוע המציע גישה נוחה יותר לקטגוריות כמו סדרות, סרטים, מועדפים, חיפוש ותכנים חדשים. העיצוב החדש מזכיר את מעט העיצוב של אפליקציית הטלוויזיה של YouTube שמציעה אף היא גישה מהירה לתפריטים באמצעות פס החלקה שמאלי.

הממשק החדש של נטפליקס מבוסס לדבריה על מחקר קפדני שביצעה החברה אשר בדק כיצד ניתן להקל על מציאת כותרים בטלוויזיה, שבה הניווט קצת יותר קשה כאשר הצופים מוגבלים רק לכמה לחצנים בשלט-רחוק. כמו כן, לפי המחקר, מנויים בדרך כלל לא בטוחים במה הם רוצים לצפות, אבל יש להם תחושה די טובה אם הם במצב רוח עבור פרק קצר בסדרה או צפייה בסרט ארוך.


כמו כן הקלה נטפליקס על גישה לתכנים שנשמרו להצגה במועד מאוחר יותר ברשימה האישית. מי שמעדיף את התצוגה היותר מסורתית של התכנים יוכל ללחוץ על לחצן הבית ולהגיע למסך הרגיל. בבדיקה של החברה על הממשק החדש נמצא כי העיצוב החדש והידידותי עזר למנויי החברה למצוא משהו לצפות בו. יחד עם זאת, החברה טוענת כי תמשיך ללמוד ולהשתפר ככל שתקבל פידבקים לעיצוב החדש ממשתמשיה.

הגרסה החדשה תופץ לאפליקציות הטלוויזיה הנתמכות ומזרימים המבוססים על אנדרואיד ו-Apple TV החל מהיום.