החל מהחודש הבא ישלמו המנויים הוותיקים בנטפליקס (Netflix) ישראל את התעריפים החדשים, שהוצגו למנויים חדשים בחודש יוני האחרון.

בשבועות האחרונים החלו מנויי השירות לקבל מיילים מהחברה, בהם היא מודיעה על שינוי המחיר. "רצינו ליידע אותך על שינוי שייכנס לתוקף בקרוב", נכתב במייל. לאחר מכן מציינת החברה כי החל מעוד חודש יעלה התעריף החודשי לסכום המעודכן. "למה? אנחנו עושים מאמצים לשפר את Netflix כדי שתהיה לך אפשרות ליהנות ממבחר רחב עוד יותר של סרטים ותוכניות טלוויזיה", כותבת החברה.

חשוב לציין כי המבחר הרחב שהחברה מציעה למנויים בישראל עדיין מהווה שבריר קטנטן מזה שזמין במדינות אחרות, אך התעריפים החדשים של נטפליקס למנויים בישראל לא משקפים את המצב הזה: המנויים בארץ ישלמו עתה 32.90 במקום 29.90 שקל לחודש לחבילת הבסיס (עלייה של 10%), 46.90 במקום 39.90 על התוכנית הרגילה (עלייה של 17.5%), ו-60.90 במקום 49.90 על תוכנית הפרימיום (עלייה של 22%). זאת בעוד מנויים בארה"ב משלמים עתה, לאחר עליית המחיר המקבילה שם, 31.73, 45.85 ו-56.44 שקל, בהתאמה, על כמות תוכן גדולה פי כמה.

זו עליית המחיר השנייה של נטפליקס מאז החלה לפעול בישראל בינואר 2016. בשנה וחצי הראשונות שילמו המנויים הישראלים בדולרים, ושנה וחצי לאחר מכן, כאשר החלה החברה לגבות בישראל דמי מנוי בשקלים, 'עוגלו' הסכומים באחוזים בודדים כלפי מעלה.

מנויים שאינם מרוצים מהמחיר החדש יכולים לשנמך את המנוי לתוכנית זולה יותר (אם הם באחת התוכניות היקרות יותר) או לבטל אותו לחלוטין בעמוד הזה. הביטול או השנמוך ייכנס לתוקף רק במועד החיוב הבא (כלומר חודש לאחר קבלת המייל).