האפליקציה הרשמית של נטפליקס (Netflix) למכשירי אנדרואיד התעדכנה לאחרונה, ובין השינויים הגיעה גם תוספת בלתי צפויה: בקשת הרשאה למעקב אחר נתונים הקשורים בתנועה פיזית (Physical Activity). הרשאה זו דרושה בדרך כלל לאפליקציות כושר העוקבות אחר תנועות המשתמש, כמו גם לאפליקציות ניווט המבקשות לזהות מתי הרכב חונה בכדי לשמור מיקום זה על המפה. אז מדוע זקוקה נטפליקס להרשאה שכזו?

בעקבות פנייה מצד חוקר אבטחה שהבחין בשינוי וביקש לדעת מדוע נטפליקס מעוניינת לאסוף מידע על תנועות המשתמשים, ענה דובר החברה כי מדובר בניסוי שהיה אמור להיערך בקבוצה קטנה של משתמשים, ואכן בוחן את פעילות האפליקציה ״בזמן תנועה״ בכדי להציע איכות וידאו טובה יותר בזמן נסיעה ברכב או ברכבת לדוגמא.

״אנו תמיד מחפשים דרכים להעניק למנויים שלנו חוויה טובה יותר״, כך לשון התגובה. ״זה היה חלק מניסוי שנועד לבדוק כיצד אנו יכולים לשפר את איכות הוידאו כאשר המנוי שלנו נמצא בתנועה. רק חלק מהחשבונות משתתפים בניסוי, ואין לנו כרגע כוונה להרחיב אותו״.

נראה כי בנטפליקס מעוניינים לבדוק כיצד ניתן להתאים פרמטרים שונים בוידאו כך שיראה טוב ככל האפשר בצפייה דרך רשתות סלולר ותוך כדי תנועה מהירה. התוצאה עשויה אכן להיות חווית צפייה איכותית יותר – אם כי במחיר פגיעה מסוימת בפרטיות המשתמשים.