בשבוע שעבר, במהלך תערוכת CES 2016, הודיעה נטפליקס (Netflix) כי תרחיב את שירותיה ומעתה תהיה זמינה ב-190 מדינות, כולל ישראל. עם זאת, בשל זכויות יוצרים, הסכמים מול חברות התוכן המקומיות וסיבות נוספות, לא כל התכנים שזמינים בארצות הברית זמינים גם עבור שאר העולם. איפה ממוקמת ישראל ברשימה? הנתונים נחשפים.

רשימה שערך אתר Finder  בדק לאחר ההכרזה את התכנים המוצעים בכל מדינה ומדיה וזו כוללת כמה פרמטרים: כמות הסדרות והסרטים בכל מדינה ואיזה אחוז מהווה אותה כמות מכלל התכנים שזמינים בארצות הברית דרך נטפליקס. בעוד שהאמריקנים נהנים מ-1,157 סדרות ו-4,593 סרטים, משתמשי נטפליקס הישראלים נהנים מ-143 סדרות ו-438 סרטים, שהם 12.36 ו-9.54 אחוזים (בהתאמה) ביחס לרשימת התכנים הזמינים בארצות הברית.

ישראל אחרי אתיופיה

אם ממיינים את הרשימה לפי מספר הסרטים הזמינים, ממוקמת ישראל קצת מעל מצרים וירדן אך גם מעל טייוואן והונג-קונג. ואלה קצת מהמדינות הרבות שמעל ישראל ברשימה: גם מדגסקר, אתיופיה קניה ומאלי עוקפים אותנו במספר הסרטים שזמינים בשירות. אגב, בתחתית הרשימה נמצאת מרוקו עם 39 סדרות ו-118 סרטים.

הסיבה העיקרית להבדל בין המדינות היא כפיפות להסכמי זכויות יוצרים ועניינים הנוגעים בהסכמי סחר. אם זכויות שידור לסדרה או לסרט מסויימים נמכרו למדינה כזו או אחרת, לא בכל המקרים תוכל נטפליקס להציע את אותו כותר תחת השירות שלה. במקרים אחרים, נטפליקס לא פועלת כלל בתחומי אותה מדינה כדוגמת סין, חצי האי קרים, סוריה וצפון קוריאה.

קרא עוד:  גוגל: זה מה שעניין אתכם ב-2019

אז האם נטפליקס מספקת את הסחורה עבור מי שבחרו לרכוש מנוי לשירותיה? נראה שתלוי מאוד היכן המנוי מתגורר. ישנן מדינות בהן ניתן למצוא תכנים רבים יותר בספריית נטפליקס ביחס לאחרות שדלות בתכנים. אז אם תוכן כזה או אחר חשוב לכם והוא לא זמין בישראל – יתכן שתצטרכו לחזור לשיטה הישנה ולצרוך את התכנים דרך חיבור המתחזה לאמריקני, עד אשר יוצע המגוון המלא או לפחות ברובו למשתמש הישראלי. זו רשימת הסרטים והסדרות הזמינים בישראל, נכון לסוף השבוע האחרון.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.