נראה כי נטפליקס (Netflix) הינו השירות האחרון שמסיר את האפשרות לרכוש מנוי דרך ה-AppStore, חנות האפליקציות של מכשירי אפל (Apple), זאת כדי לחסוך את העמלה שגובה ממנה החברה. מעתה, לקוחות שיהיו מעוניינים להירשם כמנויים לשירות יאלצו לעשות זאת דרך אתר האינטרנט של שירות הזרמת הסרטים והסדרות הפופלארי.

בנטפליקס מסבירים כי השינוי במדיניות קיים מאז מאי עבור משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד ואילו חל על משתמשי iOS מאז נובמבר, אך נכנס לפעול בצורה מדורגת. כעת זה חל על כל מנוי חדש או מנוי ללא רצף של השירות – כך כדי להירשם לשירות, יאלצו לעשות זאת באמצעות כרטיס אשראי ודרך אתר האינטרנט של החברה. השינוי לא חל על משתמשים קיימים בעלי מנוי מתגלגל בתוקף, אלו ימשיכו לשלם דרך אמצעי התשלום שמקושר לחנות האפליקציות של אפל.

נטפליקס מצטרפת לשורה של שירותים שהחליטו לדלג מעל חנות האפליקציות והחיוב בתוך-אפליקציה (In-app purchase) כמו אמזון פריים (Amazon Prime) או ספוטיפיי (Spotify). על כל רכישה בתוך אפליקציה, אפל גובה 30% עמלה ללקוחות חדשים (המשתנה ל-15% מהשנה השנייה ואילך), סכום לא קטן כשמדובר במיליוני משתמשים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.