שירות הזרמת הוידאו האמריקאי נטפליקס (Netflix) החל החודש לפעול בישראל יחד עם 160 מדינות נוספות, בשורה משמחת לשוק הטלוויזיה הישראלי, אולם מהר מאוד התגלה כי סדרות וסרטים רבים אינם זמינים לכולם ולמעשה הצופים בארץ חשופים למגוון דל מאוד בהשוואה לצופה מעבר לים.

מי שהשתמש עד היום בשירותי הזרמה שאינם זמינים בישראל עשה זאת על ידי שימוש בשירותים המשנים את כתובת האינטרנט (IP) לכתובת בארה”ב, כך ניתן היה ליהנות מכלל התכנים הקיימים, אולם כעת ולאחר ההשקה הרחבה של נטפליקס – היא החלה לחסום את האפשרות הזו באופן מוחלט: החברה החליטה לאכוף את העובדה כי רבים ממשתמשי נטפליקס ברחבי העולם עובדים עם שירותי VPN או Proxy המסוגלים לגרום לשירות לחשוב כאילו מדובר בתושב מקומי, ומעתה כל מי שייעשה זאת ייחסם למשך מספר שבועות.

“אנחנו מתמקדים ברישוי תוכן ברחבי העולם, אבל יש לנו עוד מספר משימות לפני שנוכל להציע את אותם הסרטים והסדרות לכולם”, כתב דויד פולאגר (David Fullagar) בבלוג של החברה. “לעת עתה, לאור ההיסטוריה של רישוי תוכן לפי אזורים ומדינות, סרטים וסדרות מוצעים באופן שונה ולכן אנו מחויבים לאכוף רישוי תוכן לפי מיקום גאוגרפי.”

נטפליקס פעילה כיום כמעט בכל העולם (פרט לסין) וכי החברה מנסה להגן על ההשקעה על ידי מגבלות תוכן והן דרך התשתית וכך גם תנאי השירות שלה אשר מחייבות גם אותה במסגרת ההסכמים עליהם היא חתומה עם חברות ההפקה השונות.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

צעד זה יכול לגרום לנטישה של משתמשים ברחבי העולם אבל גם ליצור לחץ על מפיצי התוכן, אשר לא מוכנים עדיין ל”טלוויזיה גלובלית” שתשרת את כל הצופים בכל זמן ובכל מקום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.