צירוף מקרים או נקמה קטנונית? כשבוע לאחר שאפל (Apple) חשפה שירות וידאו מתחרה, חסמה נטפליקס (Netflix) את האפשרות לשדר תכנים ממכשירי אפל לטלוויזיות תואמות באמצעות פרוטוקול ההזרמה AirPlay.

רק לאחר שלקוחות ברחבי העולם התלוננו על הודעות שגיאה חוזרות ונשנות בכל פעם שמנסים לבחור תכנים דרך iPhone או iPad ולהזרים אותם אל הטלוויזיה באמצעות כפתור ה-AirPlay, עדכנה נטפליקס את העמוד הרלוונטי באתר שלה וכתבה כי "AirPlay אינו נמך יותר לשימוש עם נטפליקס בשל מגבלות טכניות".

ביטול התכונה, שבה תמכה נטפליקס מאז 2013, מעורר תהיות רבות. מה השתנה אחרי 5.5 שנים? אתר The Verge פנה לחברה, וקיבל הסבר לפיו לאחרונה החלה אפל לתמוך בהזרמת תכנים לטלוויזיות של יצרניות צד שלישי. הבעיה, לדברי נטפליקס, היא שהאפליקציה לא יכולה לדעת איזו מין טלוויזיה נמצאת מולה עתה, ולכן אינה יכולה לבחור את האיכות המיטבית לווידאו.

"ברצוננו לוודא כי מנויינו מקבלים חוויה מעולה בכל מכשיר שהם משתמשים בו", מסר דובר מטעם החברה. "עם הוספת תמיכה ב-AirPlay למכשירי צד שלישי, אין לנו דרך להבדיל בין מכשירים (אם הם Apple TV או לא) או לאשר את החוויות הללו. לכן, החלטנו להפסיק את התמיכה ב-AirPlay כדי לוודא עמידה בסטנדרט האיכות שלנו לצפייה. מנויים יכולים להמשיך לגשת לנטפליקס באפליקציה המובנית על מכשירי Apple TV ומכשירים אחרים".

החברה מציינת בעזרה כי שיטות אחרות לשידור תכנים ממכשירי אפל לטלוויזיות תואמות, כמו Chromecast או Netflix 2nd Screen, המבוססות על חיבור לאותה רשת WiFi כמו הטלוויזיה (כאשר בשיטה הראשונה רשת משותפת מספיקה ובשנייה יש גם לחבר את הטלוויזיה לאותו חשבון נטפליקס), עדיין עובדות על מכשירי אפל.