שירות הזרמת הוידאו נטפליקס (Netflix) נחשב אמנם לפופולרי בעולם אבל יש לו לא מעט מתחרים מבית. בין אם זה Hulu, HBO Now או Amazon Prime, כולם נחשבים לשירותים טובים יותר או פחות, אבל מי הכי מאיים על נטפליקס? מתברר כי זה המשחק הפופולרי Fortnite.

בחברת ההזרמה והתוכן האמריקאית מחשיבים את Fortnite כמתחרה לא קטן על הצופה: "אנחנו מתחרים על זמן מסך של הצרכן, הן במכשירים ניידים והן בטלוויזיה, ממערך רחב מאוד של מתחרים", אמרה נטפליקס בהודעה למשקיעים. "אנו הפסדנו ל-Fortnite שמתחרה גדול יותר מאשר HBO.

למרות כי הקריאה ל-Fortnite "מתחרה" נשמעת מעט מוזר, המשחק מושך מיליוני צעירים ברחבי העולם וגורם להם לבלות שעות מול המסך וזה על חשבון עיסוקים אחרים כמו צפייה בנטפליקס.

אבל מתברר כי הצפייה בנטפליקס מושפעת מגורמים רבים בשוק. כך קרה כי YouTube הושבת למשך מספק דקות ארוכות בחודש אוקטובר 2018. הדבר לא רק שגרם לעלייה בצפייה בנטפליקס אלא הביא קפיצה במספר המשתמשים החדשים.

לבסוף אומרים בנטפליקס כי התחרות היא לא תמיד בין חברות ההזרמה, אלא גם כאשר מדובר במנוי קיים – כל עוד הוא מעדיף לשחק או לצפות ביוטיוב במקום בנטפליקס – מדובר בהפסד עבורה ולכן התחרות כיום קשה עוד יותר.