נטפליקס (Netflix), יוטיוב (YouTube) ואמזון (Amazon Prime) יגבילו את איכות הצפייה בוידאו ברחבי אירופה לחודש הקרוב: ביוטיוב איכות ברירת המחדל תקבע על SD, בעוד שנטפליקס מתחייבת כי תשנה את אלגוריתם הדחיסה שלה באופן שיפחית את צריכת המידע באתר ב-25 אחוזים.

צעדים אלו נעשים בעקבות פנייה רשמית מצד האיחוד האירופאי, שביקש מחברות ההיי-טק לסייע במאמץ לשמור על יציבותה ותקינותה של רשת האינטרנט ביבשת. בעוד שבזמנים רגילים תשתיות האינטרנט מספיקות בדרך כלל לצפייה בוידאו באיכות גבוהה, מגפת הקורונה גרמה לרבים לעבור לעבודה מהבית – ולאחרים לצפייה מוגברת בתכנים משודרים בניסיון להפיג את השעמום.

התוצאה היא, כמובן, עלייה משמעותית בעומס: חברות התשתית באנגליה ובאיטליה מדווחות כי בעוד שבעבר ״זמני השיא״ של צריכת המידע בבתים נרשמו בעיקר בשעות הערב, כעת אותו העומס על הרשת מתקיים לאורך כמעט כל היום. ״פלטפורמות התוכן חולקות עמנו באחריות לנקוט בצעדים על מנת להבטיח פעולה תקינה של הרשת בתקופת ההסגר״, כך לפי תיירי ברטון (Thierry Breton), הממונה מטעם האיחוד האירופאי על מדיניות הנוגעת לשירותים דיגיטליים.

נכון לרגע, הצעדים מוגבלים לשירותים המסופקים ברחבי מדינות אירופה החברות באיחוד, ולא נמסר האם בהמשך מתכוונים ביוטיוב או בנטפליקס להרחיב את ההגבלות גם למדינות נוספות.