קצת יותר משנתיים לאחר שרכשה את אתר מדידת מהירות הגלישה Fast.com, נטפליקס (Netflix) הוסיפה לו מספר תכונות חדשות. בפוסט שהועלה לבלוג הרשמי של החברה, הודיעה נטפליקס על הוספת יכולת למדוד את זמן השיהוי של החיבור ואת מהירות ההעלאה. וכן נוספה תמיכה במגוון שפות, ביניהן עברית.

האתר, שמתחרה באופן ישיר ב־Speedtest.net הפופולרי, משתמש בשרתי נטפליקס כדי לבצע את בדיקותיו. עד לעדכון הנוכחי ניתן היה לבחון רק את מהירות ההורדה, דבר שלא היה פרקטי מספיק למשתמשים קצת יותר מנוסים.

כעת, כאמור, ניתן גם לבדוק את מהירות ההעלאה, את הזמן הנדרש כדי להעביר נתונים ממכשיר המשתמש לשרת וחזרה, כשהוא נמדד בו זמנית בחיבור במצב ללא תעבורת נתונים ועם נתונים.

יתרה מזאת, ניתן להגדיר את תצורת הבדיקה וכן את מספר החיבורים המקבילים ומשך זמן הבדיקה, ואף ניתן לשמור זאת לשימוש בפעמים הבאות.

"כולם רוצים אינטרנט מהיר יותר, טוב יותר, אך מהירויות האינטרנט משתנות במידה רבה ויכולות להיות מושפעות על ידי משתמשים אחרים ברשת של המשתמש, או גודש תעבורה של ספק האינטרנט. נטפליקס מוסיפה את המדידות החדשות האלה ל־FAST.com כדי שלצרכנים תהיה תצוגה מקיפה יותר של מהירות החיבור לאינטרנט בכל זמן נתון", נכתב בהודעה.

לפי נתוני החברה, השימוש באתר הוכפל במהלך שבעת החודשים האחרונים, ובוצעו בו מעל חצי מיליארד בדיקות מהירות ברחבי העולם מאז הרכישה. כמו־כן, האתר זמין בחינם בצורת אפליקציה למערכות ההפעלה אנדרואיד ו־iOS.