נטפליקס (Netflix) מציגה חידוש לאתר ולאפליקציה שלה: רשימת התכנים הנצפים ביותר (Top 10) בכל מדינה. הרשימה תתעדכן מידי יום ותוצג הן עבור כלל התוכן הזמין באתר, והן עבור קטגוריות ספציפיות: הסדרות הפופולריות והסרטים הפופולריים ביותר. פרט לרשימות עצמן, סדרה או סרט פופולריים יזכו לאייקון "Top 10" שיופיע לצד שמם בכל מקום בו הם מוצגים בשירות.

עד כה נתוני הצפייה בסדרות ובסרטים היו מבחינתה של נטפליקס מידע פנימי ואף סודי, שלא נחשף למשתמשים בזמן אמת. תצוגת התכנים הנצפים יכולה לסייע לצופים לבחור את ההתמכרות הבאה שלהם, אולם היא גם עשויה לחשוף לדוגמה מקרה שבו סדרה חדשה של נטפליקס כושלת ולא זוכה למספר גבוה של צפיות.

נראה כי מבחינת החברה מדובר בסיכון משתלם, שכן בנטפליקס מעוניינים להפוך סדרות רבות יותר ל"אירועים חברתיים", שכולם צופים ומדברים עליהן במקביל. "כשאתם צופים בסרט או סדרה מעולים, אתם משתפים אותם עם המשפחה או החברים, או מדברים עליהם בעבודה כדי שאחרים יוכלו גם ליהנות מהם", מסבירים בחברה. "אנחנו מקווים שרשימות ה-Top 10 יעזרו ליצור עוד רגעים משותפים שכאלה, וגם יסייעו לכולנו למצוא משהו לצפות באופן מהיר ונוח יותר".

כדי לצפות ברשימה, יש להתחבר לנטפליקס בטלפון או בדפדפן, להיכנס לסרטים או סדרות ולגלול בעמוד.