השהייה הממושכת בבתים גורמת לרבים לבלות שעות רבות מול המסכים ושירות הצפייה הישירה נטפליקס (Netflix) רושם ביקושים גבוהים בתקופה זו. אחת התכונות השימושיות בשירות מאפשרת לשתף את פרטי ההתחברות בין כמה משתמשים, וכך ניתן להשתמש בחשבון אחד במספר התקנים, בין אם אלה ממוקמים בבית אחד או במיקומים שונים.

האם ניתן לצפות בו-זמנית בכמה התקנים המחוברים לחשבון אחד? איך מגדירים אלו תכנים יופיעו בכל חשבון ומה עושים אם רוצים לשלול את הרשאות השימוש למי שמחזיק בשם המשתמש והסיסמה? הנה מדריך קצר עם כל מה שצריך לדעת על שיתופיות השימוש בנטפליקס. למרות שניתן לגשת לשירות ממגוון התקנים, פירוט השלבים בכתבה מתייחס אל הגישה לשירות מדפדפן האינטרנט במחשב האישי. משם מומלץ לנהל את הגדרות החשבון שישפיעו על כל ההתקנים המחוברים.

צפייה במקביל בכמה מכשירים

נכון לעת כתיבת שורות אלה, נטפליקס מציעה שלוש חבילות לבחירת הלקוחות: בסיסית (32.90 ש"ח לחודש), סטנדרטית (46.90 ש"ח לחודש) ופרמיום (60.90 ש"ח לחודש).

ההבדל ביניהן הוא באיכות הצפייה ובמספר ההתקנים בהן ניתן לצפות במקביל. כך, בחבילה הבסיסית ניתן לצפות בו-זמנית רק בהתקן אחד ובאיכות SD, בחבילה סטנדרטית תתאפשר צפייה בשני התקנים במקביל ובאיכות HD וחבילת הפרמיום תאפשר למנויים צפייה בעד ארבעה התקנים בו-זמנית באיכות HD ו-UHD. בנוסף, בכל חבילה מוגדרים מספר ההתקנים אליהם ניתן להוריד כותרים לצפייה שאינה מקוונת: בחבילה הבסיסית מכשיר אחד; בחבילת הסטנדרט – שניים; ובחבילת הפרמיום – ארבעה.

בחשבון בו כבר הורדו תכנים למספר ההתקנים המותר, ומעוניינים להגדיר התקנים אחרים, יש להסיר את אחד המכשירים באמצעות כניסה לדף ניהול החשבון ותחת הקטגוריה הגדרות בחירה בניהול מכשירים עם הורדות.

פרופיל אישי לכל משתמש

בחשבון נטפליקס ניתן להגדיר עד חמישה פרופילים שישמשו את המשתמשים השונים בחשבון. לכל פרופיל אפשר לקבוע העדפות השפה, להגדיר כיצד יוצגו כתוביות, באיזו כתובת דואר אלקטרוני הוא יקבל עדכונים, לסווג או להגביל את הצפייה על פי סוגי התכנים ועוד. למעשה, האלגוריתם של השירות יעקוב אחר העדפות הצפייה של המשתמש ויציע לו על תכנים אחרים שעשויים לעניין אותו.

הגדרת הפרופילים מתבצעת באמצעות דף ניהול פרופילים. שם יש לבחור את הפרופיל הרצוי או להוסיף חדש. לבסוף יש לשמור את השינויים.

נעילת חשבון והגבלות צפיית ילדים

כחלק מניהול הפרופילים השונים, ניתן בנטפליקס גם להוסיף קוד אישי לנעילת פרופיל. גם משתמש שיחזיק בשם המשתמש והסיסמה, יצטרך להזין את הקוד האישי בעת שימוש בפרופיל שלו. (עם זאת, הוא גם יוכל להסיר את הצורך בקוד הנעילה דרך הגדרות הפרופיל בממשק האינטרנטי).

בדף ניהול החשבון, תחת הקטגוריה פרופיל ובקרת הורים, בוחרים את הפרופיל הרצוי, ולאחר לחיצה על החץ הפונה מטה יש ללחוץ על שנה לצד ההגדרה נעילת פרופיל. יש להמשיך לפי ההוראות.

בנוסף, בלחיצה על שנה לצד ההגדרה הגבלות צפייה ברשימת הפרופילים, אפשר לשלוט על חסימת תכנים מסוגים שונים. באותו המסך, ניתן להגדיר את הפרופיל כפרופיל ילדים המעניק גם שינויים מהותיים בממשק ההפעלה שיוצג לבעלי הפרופיל.

מעקב פעילות

בין אם לצורך בקרת תכנים שמבצעים ההורים, או עבור צרכים אחרים, ניתן לצפות ברשימת הכותרים שנצפו דרך כל פרופיל. בנטפליקס אוספים את המידע הזה לצורך מתן המלצות צפייה מדויקות יותר על סמך טעמו האישי של הצופה.

בדף ניהול החשבון, תחת הקטגוריה פרופיל ובקרת הורים, בוחרים את הפרופיל שרוצים לעדכן. לצד פעילות הצפייה יש ללחוץ על הצג. מי שמחזיק בשם המשתמש והסיסמה יכול להחליט אילו פרקים להסתיר מהרשימה, על ידי לחיצה על האייקון המעוגל שלצד שם הכותר. לא ניתן להסתיר כותרים בדף פעילות הצפייה מתוך פרופיל ילדים.

כמו כן, ניתן לעקוב אחר ההתחברויות לחשבון באמצעות ההתקנים השונים. בדף ניהול החשבון, תחת הקטגוריה הגדרות יש ללחוץ על פעילות סטרימינג אחרונה במכשירים. שם, מחולקת הפעילות לפי סוג ההתקן ותאריך ההתחברות. ניתן גם לצפות בתאריך השימוש האחרון וכתובת ה-IP ממנה בוצע החיבור.

אם זוהה חיבור לא מוכר, ייתכן ומדובר בפריצה לחשבון. כדאי ללחוץ על יציאה מהחשבון בכל המכשירים בדף ניהול החשבון (בקטגוריית הגדרות). כמו כן, מומלץ להחליף סיסמה.

הגדרת איכות הצפייה

הבחירה באיכות הצפייה משפיעה על העומסים ברשת האינטרנט, הביתית ואפילו העולמית. מדובר בגורם בעל השפעה כה רבה כך שבראשית משבר הקורונה פנה משרד התקשורת הישראלי לחברת נטפליקס בבקשה להגביל את איכות הזרמת הווידאו לקהל הישראלי.

נטפליקס מאפשרת גם ללקוחותיה לקבוע באופן ידני את איכות הזרמת הנתונים עבור פרופילים שונים. בדף ניהול החשבון, תחת הקטגוריה פרופיל ובקרת הורים, בוחרים את הפרופיל שרוצים לעדכן. בתוך הגדרות ההפעלה, תחת שימוש בנתונים למסך, ניתן לשנות את איכות הווידאו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.