ביום חמישי האחרון החלו לצוץ באתרי הורדות פיראטיים קישורים להורדת העונה השלישית של הסדרה "דברים מוזרים" (Stranger Things) ברזולוציית 4K. זו אמנם אינה הפעם הראשונה בה סדרת מקור של נטפליקס (Netflix) מוצאת את דרכה לעולם הפיראטים ברזולוציה כזו, אך זו הפעם הראשונה בה התוכן מתואר כגרסת WEB, ולא WebRip – כלומר גרסה שבה קובץ המקור הורד משרתי נטפליקס נפרץ והופץ ללא פגיעה באיכות המקור.

עד כה, תכני 4K מנטפליקס בדרך כלל 'הוקלטו' בידי פירטים בדרכים שונות – למשל לכידת מסך במכשיר עליו התוכן מנוגן או שימוש בתוכנות שמסוגלות לקרוא את זרם הווידאו מנטפליקס ולשמור אותו כקובץ חדש. אך קובץ המקור באיכות המלאה היה מחוץ להישג ידם של המפיצים הלא חוקיים, מאחר ותכני ה-4K של נטפליקס מוגנים במנגנון DRM של חברת וויידויין (Widevine), שנחשב אמין מאוד. ב-2017 הוא נפרץ לזמן קצר ופיראטים הספיקו לשחרר כמה תכנים מנטפליקס באיכות מקור, אך עדכון למנגנון וויידויין סתם את הפרצה, ומאז ועד סוף השבוע היא נחשבה לבלתי פריצה.

אותה קבוצה שהצליחה לפרוץ כנראה למנגנון הגנת זכויות היוצרים של נטפליקס כבר פרצה השנה למנגנוני ההגנה של תכני הווידאו בחנות iTunes של אפל (Apple) ובשירות Prime Video של אמזון (Amazon).

שתי החברות המעורבות בסיפור לא הגיבה עד כה.