כשנה לאחר שגוגל (Google) רכשה את יצרנית הטרמוסטטים נסט (Nest) ואת חברת המצלמות דרופקם (Dropcam), החברה משיקה לראשונה מצלמת אבטחה.

ה-Nest Cam היא מצלמת אבטחה חכמה המתממשקת לשאר מוצרי Nest שבבית (החכם) ומסוגלת להקליט ולצלם באיכות 1080p בזווית רחבה (130 מעלות) לצד צילום לילה, כאשר את כל תוכן שהיא מצלמת היא מעלה לענן לגיבוי וצפייה. באם יש בבית גלאי עשן של נסט, המצלמה מתממשקת ומתחילה מיד לצלם כאשר הגלאי החל להתריע על התרחשותה של שריפה.

המצלמה מסוגלת להקליט גם אודיו ובאמצעות אפליקציות הן לאנדרואיד והן ל-iOS, ניתן לצפות בנעשה דרך עדשת המצלמה בזמן אמת ואף לקבל התראות אם היא מזהה תנועה חשודה בזמן שאתם לא בבית.

המצלמה מבוססת למעשה על הדגם הקודם של Dropcam כאשר מחירה יעמוד על 199.99 דולר בארה”ב ואילו שירות הגיבוי בענן Nest Aware יעלה 10 דולר לחודש לאחסון של 10 ימים או 30 דולר לחודש לאחסון של 30 יום.

כזכור, שאומי הציגה החודש גם היא מצלמת אבטחה חדשה, ה-Xiaomi Yi Camera עם צילום לילה והקלטה לכרטיס זיכרון או ענן פרטי ברשת באיכות של 720p. ההבדל הגדול הוא במחיר  אשר עומד על 35 דולר בלבד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.