אם אתם מרגישים כי הסמארטפון שלכם לוהט לאחר שימוש ממושך, כנראה שהמכשיר הבא נועד עבורכם. NTT DoCoMo, המפעילה הסלולרית הגדולה ביפן, הודיעה בשבוע שעבר כי היא משיקה את NEC Medias X  – סלולרי מעוצב במיוחד עבור נשים וכולל מערכת לפיזור חום בעזרת נוזל.

לא, לא התבלבלתן. לא מדובר ברכב, בתחנת כוח או במפעל תעשייתי שם משתמשים בדרך קבע במערכות קירור מסוג זה, אלא בסמארטפון הכולל מעבד מרובע ליבות  Snapdragon 600 שיודע להגיע למהירות 1.7GHz, תצוגה בגודל 4.7 אינצ'ים ברזולוציית 720p, אנדרואיד 4.2 ומצלמת 13.1 מגה פיקסל. למכשיר תמיכה ברשתות הסלולר החדשות העובדות בתקן LTE.

mediasx-nec-05-15-13-02
כך הקירור הנוזלי מתבצע בתוך המכשיר

מפרט מסוג זה לא מעורר תשומת לב מיוחדת, כמו שמצליחה לעורר טכנולוגיית פיזור החום שלו שנכנסת לכדי שימוש ראשון בתחום הסלולר. שיטת קירור כזו מצליחה לפזר את אנרגיית החום, המתפתחת לאחר שימוש אינטנסיבי במכשיר, על פני שטח גדול יותר ובכך נחסכת מהמשתמש תחושה לא נעימה כשהוא נוגע באזור חם נקודתי במכשיר. בתרשים המצורף ניתן לראות את שיטת הקירור.

המכשיר הוצג בשבוע שעבר כחלק מתצוגת קולקציית הקיץ של המפעיל היפני NTT DoCoMo. הקולקציה מאופיינת במכשירים עם חיי סוללה ארוכים, תמיכה ברשת הסלולרית המהירה LTE וספקטרום גוונים מרהיב למרבית הדגמים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.