דקיק וקל, הטאבלט החדש של NEC ששוקל 245 גרם בלבד

חברת התקשורת היפנית NTT Docomo השיקה את מה שהוא ככל הנראה הטאבלט הכי קל בעולם. מדובר בטאבלט עם מסך בגודל 7 אינץ' תוצרת חברת NEC, שנמכר תחת השם Medias Tab ULN-08D, שמשקלו 249 גרם בלבד, שגם מתחרה על תואר הדקיקות עם עובי של 7.9 מ"מ בלבד. לשם השוואה, ה-Kindle Fire של אמזון  (Amazon) שוקל כ-400 גרם ואילו ה-Nexus 7 של גוגל (Google) שוקל כ-345 גרם. ה-Galaxy Note II של סמסונג (Samsung), שנחשב עדיין לטלפון, שוקל בסך הכל כ-60 גרם פחות והוא, כזכור, עם מסך של 5.55 אינץ' ולא 7 כמו הטאבלט המוצע על ידי NEC.

המשקל הנמוך מושג בזכות השימוש על ידי שילוב בסיבי פחם כדי לייצר את המעטפת, ממש כמו במטוסי קרב מתקדמים.

הרזולוציה של מסך המגע היא 1,280×800 פיקסלים, הוא מצויד במעבד Snapdragon MSM8960 1.5GHz כפול הליבה של קוואלקום (Qualcomm), יש לו מצלמה אחורית באיכות של 8.1 מגה-פיקסלים וקדמית של 2 מגה-פיקסלים, יש לו 1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ובסך הכל 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד (Android) מגרסה 4.0.

הייחודיות הנוספת שלו היא צבעו הלבן שמקנה לו הרגשה מסוימת של טלפון יותר מטאבלט.

הבעיה המשמעותית ביותר של הטאבלט הזה היא כנראה אי הוודאות האם הוא בכלל יהיה זמין מחוץ לגבולות יפן.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.