בשבוע שעבר נאס”א (NASA) הפיצה צילומי לווין של כדור הארץ בלילה, צילום יפיפה שכונה Black Marble המציג את העולם בשעת החושך. כעת נאס”א וגוגל משתפות פעולה ומשלבות את הצילומים ב-Google Maps.

גוגל הכריזה היום בעמוד הגוגל פלוס שלה כי ניתן מעתה לסייר במפות גוגל ולהוסיף את שכבת מפות הלילה. המפות זמינות בגלישה לאתר ה-Google Maps ומשולבות במפות הרגילות של גוגל.

המפות צולמו על ידי הלווין סואומי (Suomi) במספר חלקים בעת שהשמיים היו בהירים ונקיים מעננים במהלך חודש אפריל ואוקטובר השנה, דבר שלקח 22 יום במצטבר ו-312 סיבובים כדי להשיג צילום ברור של כל חלק בכדור הארץ. התמונות יוצרים תמונה מורכבת וגדולה, ובזכות הרגישות הגבוהה של המצלמה ניתן להתבונן על פני השטח של כל כדור הארץ, דבר שלא היה אפשרי קודם לכן ובכך מקווים המדענים כי הדבר יסייע בלאתר תופעות מזג האוויר.

לכניסה לסיור הלילי, הקליקו כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.