יישום הורדות המוזיקה הפופולרי נאפסטר (Napster) שנסגר בצו בית משפט לפני מספר שנים, צפוי לחזור לזירה ולהוות כפי הנראה מתחרה לשירותי המוזיקה האחרים כמו Apple Music, Spotify, Google Music ואחרים.

באתר שהעלתה נאפסטר לרשת, שהספיקה להירכש בינתיים על-ידי חברת Rhapsody שהיה שירות מוזיקה בפני עצמו, הודיעה כי חוזרת תחת שירות מוזיקה בהזרמה חדש וחוקי למהדרין. למעשה, זוהי אינה הפעם הראשונה בה נאפסטר מנסה את מזלה, שכן לפני כמה שנים, ניסתה לפתוח שירות דומה – אך נחלה כישלון. לדברי Rhapsody, שכיום נמצאת, מדובר במאגר עצום של שירים ופלייליסטים המאוחסנים בשרתי החברה.

ומה לגבי המחיר? גם כאן, בדומה לשרותי מוזיקה אחרים בתחום, מעניקה נאפסטר שלושה חודשים ראשונים תמורת דולר בלבד לחודש, כשלאחר מכן יקפוץ המחיר ל-10 דולרים בחודש. עם זאת, נראה כי אין בכוונת החברה להשיק גם מנוי משפחתי כפי שעשתה אפל תמורת 15 דולרים בחודש.

יש לציין כי בדומה לשירותי מוזיקה אחרים גם השירות המדובר אינו זמין בארץ, אך דווקא כן באחת מ-30 המדינות הקיימות ברשימה באתר. טרם ידוע לפי שעה מתי ייפתח השרות גם למשתמשים בארץ, אך סביר שזה יקרה במקביל להשקתם של שרותי מוזיקה אחרים.

נזכיר, כי נאפסטר למעשה הייתה החלוצה הראשונה בתחום שיתוף הקבצים P2P – מה שהיווה קרקע פוריה להתפשטות פיראטית ובעקבותיה קמו להן מגוון תוכנות אחרות כדוגמת קאזה (Kazaa), אימיול (eMule) וכמובן שרות הטורנטים הפופולרי כיום. התוכנה וכל שרתיה נסגרו בשנת 2011 כאמור בצו בית משפט אמריקאי, עקב תביעה לזכויות יוצרים שהגישו נגדה להקות ואומנים רבים כדוגמת מטאליקה, רובים ושושנים, לארס אולריך ועוד.