ממיני-סים למיקרו-סים, לחצו כדי להגדיל

כרטיס הסים משמש כמעיין "תעודת זהות" של המכשיר הסלולרי אל מול ספקית הסלולר, כפי דיווחנו לכם בשבוע שעבר על "מלחמה" מתחוללת בארגון התקינת הטלקום האירופאי (ETSI) עבור תקן ה-4FF אשר ידוע בציבור כ"נאנו-סים". הכרטיס החדש והזעיר צפוי להיות היורש של המיקרו-סים, כרטיס הסים הקטנטן שהוצג לראשונה במכשיר ה-iPhone 4 וכעת אומץ על ידי יצרניות נוספות כמו נוקיה במכשירי הלומיה ומוטורולה במכשיר הרייזר. בעוד כשבוע עתיד ארגון התקינה להחליט כיצד יראה "הדור-הבא" של כרטיסי הסים.

ממיני-סים למיקרו-סים
נאנו-סים על-פי אפל, כמעט בלי פלסטיק מיותר

אפל רוצה לשמור על הקיים
הנאנו-סים על-פי אפל גדול רק במקצת מהשבב שעל-גבי כרטיס הסים, הוא חותך עוד יותר בשאריות ה"שומן" שנשארו על כרטיס המיקרו-סים והעיצוב מציע חיסכון במקום לצד שמירה על תאימות לאחור, שכן על ידי שימוש במתאם ניתן להפוך את כרטיס הנאנו-סים למיקרו ומיני סים.

חששות מוקדמות שהעלו בשבוע שעבר היא שאפל תנצל את הפטנטים הקשורים לעיצוב הנאנו-סים ואופן הטמעתו במכשירים הסלולארים, כמו השימוש במגירה ייעודית שקיימת במכשירי ה-iOS, אך בחברה קפרטינו מבהירים היום כי הם יאפשרו שימוש חופשי בפטנטים הקשורים לאופן הטמעת כרטיס הסים, ללא הצורך בתשלום תמלוגים, זאת ובתנאי ששאר החברות שמציעות עיצוב נגדי יתחייבו לנהוג כמותה.

הנאנו-סים על-פי נוקיה ורים, שואבים השראה מכרטיסי הזיכרון

נוקיה מעצבת מחדש
נוקיה ורים לעומת אפל מציגות עיצוב לכרטיס הנאנו-סים אשר מוכר מעולם כרטיסי הזיכרון והוא נראה יותר כמו כרטיס micro-SD מאשר כרטיס-סים, מימדיו קטנים אף יותר מכרטיס הנאנו-סים של אפל והוא כולל מגרעת שתפקידה להחזיק את הכרטיס במקום מבלי להזדקק למגירה וכנראה יהיה ניתן להחליק אותו פנימה בדיוק כפי שאנו עושים עם כרטיסי הזיכרון.

קרא עוד:  וידאו: זה מה שחשבנו על Galaxy Note 10 Plus

ארגון התקינה האירופאי ראה את הנולד ורוצה למנוע מראש אפשרות של תקיעת כרטיס נאנו-סים בתוך חריץ מיקרו-סים ואף דורש שאת כרטיס הנאנו-סים לא יהיה להכניס ללא מתאם ייעודי, בעוד הרוחב של כרטיס הנאנו-סים של אפל הוא באותו האורך של כרטיס המיקרו-סים. העיצוב בהיותו קטן יותר ימנע תקיעה של הכרטיס, אך חסרנו שהוא כמעט ולא מאפשר תאימות לאחור או שידרש מתאם מורכב במיוחד כדי לאפשר תאימות לאחור בעוד העיצוב של אפל רק דורש גוף שיחזיק את כרטיס השבב בדומה למתאים שכבר נמכרים היום.

נשמח לשמוע בתגובות איזה עיצוב אתם מעדיפים – האם לדעתכם העיצוב של נוקיה עדיף שכן העיצוב של כרטיס הסים המקורי כמעט בן 20 שנה או שמא אתם מעדיפים לשמור על תאימות קלה לאחור ולשמור על הקיים. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.