ארגון VESA הודיע אתמול על עדכון לתקן DisplayPort כך שיתמוך גם בהתקנים ניידים.

תקן DisplayPort שמאפשר באמצעות התקן שבנוי במכשיר הקצה, מסך מחשב, טלוויזיה וכדומה, להתחבר אל כל מחשב בחיבור USB רגיל כשכל מה שצריך הוא מנהל התקן פשוט, יתמוך בעכשיו גם בטלפונים חכמים, בטאבלטים ולמעשה בכל התקן שמשולב בו חיבור MicroUSB.

התקן החדש, שבעצם כאמור מהווה הרחבה לתקן הקודם, נקרא mobility DisplayPort או MyDP בקיצור. באמצעות חיבור מכשיר קצה ליציאת MicroUSB ניתן להעביר עם כבל ה-USB תכנים וויזואליים, קוליים וגם  תלת-ממדיים, כשבנוסף אפשר להתחבר במכשירי הקצה גם לכניסת HDMI כדי להעביר תכנים באיכות גבוהה.

בין מכשירי הקצה אליהם ניתן להעביר מידע באמצעות תקן ה-MyDP אפשר למצוא מסכי מחשב, טלוויזיות ואפילו שלטים דיגיטליים. ההעברה היא בתדר 60 הרץ, בצבע ברמת איכות של 24 סיביות, וכאמור, באיכות HD מלאה. בעזרת פס תדרים נוסף, ברוחב 1 מגה סיביות לשנייה, ניתן להעביר אפילו מידע על שימוש במסך מגע, מקלדת או עכבר ואפילו של השלט רחוק של מכשיר הקצה, כך כשניתן לשעתק את תצוגת הטאבלט או הטלפון החכם במלואה, תוך ביצוע כל פעולות השליטה כשהן מתורגמות במלואן למכשיר הקצה.

בארגון צופים שכבר ברבעון הרביעי של 2012 יגיעו לשוק טאבלטים, טלפונים חכמים ומחשבי אולטרה-בוק שיתמכו בתקן המורחב החדש.

 

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.