קונגרס הסלולר העולמי, MWC 2020, שהיה אמור להתקיים בסוף החודש בברצלונה שבספרד, בוטל בשל החשש מהתפרצות נגיף הקורונה. כך הודיע הערב (ד') איגוד ה-GSM שמארגן את התערוכה. ההודעה מגיעה לאחר שבשבוע האחרון הודיעו עוד ועוד חברות כי הן מבטלות את השתתפותן בקונגרס, ביניהן שחקניות מפתח בשוק הסלולר העולמי שהעדיפו שלא לקחת סיכונים מיותרים.

בראשית החודש הודיעה חברת LG כי לא תשתתף בתערוכה, מאוחר יותר הודיעה היצרנית הסינית ZTE כי היא מבטלת את האירוע המיוחד לעיתונאים שהיה מתוכנן להיערך בסמוך לתערוכה. אחר כך הצטרפו גם סוני (Sony), אמזון (Amazon), אינטל (Intel), אנבידיה (Nvidia) ואחרות שהודיעו כי לא יוכלו לקחת חלק בקונגרס בשל הדאגה לשלום עובדיהן.

"קיום האירוע הפך לבלתי אפשרי בשל החששות העולמיים סביב התפרצות נגיף הקורונה, חששות מהנסיעה ובשל נסיבות נוספות", אמר ג'ון הופמן, מנכ"ל האיגוד, והוסיף: "בזמן הזה ליבנו עם אלה שנפגעו בסין ובכל רחבי העולם".

בהודעה שנשלחה בראשית השבוע למתכננים להשתתף בכנס כתבו המארגנים שלמרות שמציגים גדולים החליטו שלא להגיע לכנס השנה, נשארו יותר מ-2,800 "מציגים חזקים". כמו כן, הודיעו המארגנים כי ינקטו בכמה אמצעי זהירות בכדי להבטיח את ההיגיינה באולמות הכנס, ואפילו הבטיחו כי יציבו עמדות לבדיקת חום בכניסה לאולמות השונים בכדי לוודא שלא נכנסים אליהם אנשים החשודים כחולים.

עם זאת, לאחר הערכות מצב עדכניות הבינו המארגנים כי לא ניתן יהיה לקיים את הכנס בהשתתפות כה דלה, והחליטו כאמור לבטלו.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.