בתערוכת MWC 2013 שהתקיימה  בשבוע שעבר הציגה סמסונג (Samsung) את ליין מכשירי ה-Galaxy שלה, את ה-Note 8.0 החדש, ה-Home Sync ועוד מספר מוצרים חדשים. במהלך הכנס פגשנו את ג’ונג בום לי (Jung Bum Lee), מנהל שיווק ומכירות מובייל ו-IT בסמסונג ישראל לשיחה על המוצרים החדשים שמציעה החברה, ועל השוק בכלל.

הכרזתם בתערוכה על ה-Galaxy Note 8.0, כמוצר נוסף לסדרת ה-Note הכוללת כיום את ה-Galaxy Note II 5.5 וה-Galaxy Note 10.1. כיצד אתם מתכננים להרחיב את הסדרה ומה תציעו?
“מאז שהצגנו את סדרת ה-Note לפני שנתיים, אף אחד לא האמין שנגיע לכזו הצלחה. ולא רק שה-Note הראשון הצליח, ה-Note השני הצליח אף יותר. משתמשים מאוד אהבו את האפשרות לכתוב פתקים, לשמור תזכורות ולנהל לעצמם את היומן בכתב ידיהם. הייתה לנו אמונה שאנחנו מסוגלים ליצור תחום חדש ולהוביל אותו ולכן כפי שעשינו עם ה-Note הראשון, המשכנו עם הליין לגדלים נוספים ובתערוכה אנחנו מכריזים על ה-Galaxy Note 8.0. בעתיד אנחנו נרחיב את הסדרה בדגמים נוספים.”

מה עיקר השינוי שהלקוחות אהבו?
“תחילה זהו גודל המסך. לא היה מקובל עד לאחרונה להסתובב עם גדלים שכאלה. אנשים שהחלו להשתמש ב-Note לא יכלו לחזור לגודל קטן יותר. הגלישה, השימוש ביישומים, ובכלל. גם תחושת המגע במכשירים היא שונה לגמרי ונותנת חווית שימוש גבוהה בשילוב של עט ה-S Pen, חוויה שאין דומה לה.”

קרא עוד:  וואווי הכריזה על Maimang 8 - והוא מבוסס על אנדרואיד 9

השקתם בתערוכת את ה-Home Sync, מכשיר קטן המבוסס על מערכת האנדרואיד ומתחבר לטלוויזיה המאפשר למשתמש לסנכרן את הטלפון החכם ולהוריד יישומים. מה היה מטרתכם עם המוצר החדש אם כבר קיים ה-Smart TV בטלוויזיות שלכם?
“אנחנו רוצים לתת למשתמשים חווית שימוש טובה בטלוויזיה, ובאמצעות ה-Home Sync הם יכולים לחבר את המכשירים שברשותם למכשיר מדיה אחד היושב בטלוויזיה הראשית בבית ולשתף תכנים בקלות ובמהירות. ה-Home Sync הוא מכשיר שבא במטרה לדבר עם כלל המכשירים החכמים בבית, שהם מתוצרת סמסונג, ולספק למשתמש מקום אחד בו הוא יוכל להעלות, לשתף ולהחליף תכנים. Home Sync פועל במשותף עם מוצרי סמסונג ולא במקומם.”

JB Lee
ג'ונג בום לי: "לקוחות אוהבים את המסך הגדול"

Samsung Knox
סמסונג הכריזה בברצלונה גם על Samsung Knox, פתרון אבטחה למכשירים הסלולריים בארגונים המאפשר ליצור אזור חוצץ בטלפון ביישום מותקן ומדמה מסך בית נפרד עבור כל אותם כלים בהם משתמש העובד הקשורים לארגון כמו דואר אלקטרוני, ספר טלפונים ועוד, והוא מאובטח ונשלט על ידי מנהלי ה-IT של הארגון.

“האבטחה בשוק העסקי הפכה באחרונה לאתגר קשה למנהלי הארגון. אם עד לאחרונה העובדים היו מצוידים במחשב נייח או נייד ככלי עבודה, היום הם משתמשים גם בטלפון חכם. בעוד שידוע כיצד לאבטח מחשב, במקרה של טלפוני חכמים הדבר שונה לגמרי, במיוחד בשוק בו רוב המשתמשים מביאים את הטלפון מהבית (BYOD, או Bring Your Own Device). העובד משתמש בטלפון החכם הן לגלישה בתיבת הדואר הארגונית והן לגלישה ושימוש פרטי, כך שמידע חסוי יכול להגיע ולהתפשט בקלות למקומות לא רצויים”, אמר לי. "אנו מעוניינים לספק כלים לחברות כדי שיוכלו לפקח ולנהל את המכשירים שמסתובבים בחוץ באופן מאובטח ובטוח. למנהלי ה-IT יש שליטה מרחוק על הדברים הקשורים לארגון ובמידה שנגנב או אבד המכשיר יוכלו למחוק את התוכן ללא חשש בפגיעה במידע."

קרא עוד:  ה-Redmi K20 הוא מעתה Mi 9T שבדרך לישראל

ראינו בתערוכה מכשירי פאבלט רבים, מעל 5 אינץ’ ואף את ה-Ascend Mate בגודל 6.1 אינץ’, האם אתה לא חושב שהגענו כבר לגבול הסביר בו משתמשים יכולים להסתובב עם טלפון חכם ביד?
“כשהצגנו את ה-Galaxy S2 בגודל 4.3 אינ.’ אמרו 'זהו הגבול'. כשהצגנו את ה-Galaxy S3 עם מסך 4.8 אינץ’ גם כן אמרו עליו כי זהו הגבול. ועכשיו ה-Galaxy Note 2 עם מסך 5.5 אינ.’ נחשב לנוח עבור רבים. זה אומר שאי אפשר להגדיר גודל אחד לכולם. לכל אחד מתאים גודל אחר שנוח לו.”

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.