תערוכת הסלולר הגדולה בברצלונה הסתיימה השבוע, וסיפקה לנו מספר טכנולוגיות, מכשירים וטרנדים שאנו הולכים לראות בשנה הקרובה. 1,400 חברות השתתפו השנה שהכילה כ-60 אלף מבקרים במשך ארבעת ימי התערוכה ובניהם גם כ-100 חברות ישראליות. אנחנו נערכנו במיוחד לתערוכה כשדיווחנו ישירות משם על כל המתרחש, והנה עיקר האירועים:

Samsung, הדור הבא כפול ליבה
לא הופתענו כשסמסונג הכריזה על ה-Galaxy S II, ממשיכו של ה-Galaxy S הנוכחי והמוצלח שלה. את המכשיר ראינו בתמונות ווידאו מהתערוכה, ונראה כי סמסונג הצליחה להתעלות על עצמה כשהביאה מכשיר כפול ליבה עם מסך 4.3 אינצ’ ועובי דקיק. החברה גם הציגה את ה-Galaxy Tab 2 או בשמו העדכני, Tab 10.1 שמביא את כל מה שציפינו מטאבלט אנדרואיד.

LG, תלת מימד בכף היד
אם היינו חושבים על LG לפני מספר חודשים לא יכלנו לדמיין את מה שהיא היום. החברה נכנסה לשוק הסמארטפונים והצליחה לשבור מוסכמות כשהציגה את מכשיר הכפול ליבה הראשון, ה-Optimus 2X ואת מכשיר הראשון תומך תלת מימד Optimus 3D. החברה גם הכריזה בתערוכה על טאבלט ראשון המציג תלת מימד (בחיבור HDMI), ה-Optimus Tab וכן גם את ה-Optimus Black הנחשב לבין הדקים שיש, כשכולם מבוססי מערכת האנדרואיד.

אנדרואיד בכל פינה
בביתן של גוגל, לא תמצאו כל אזכור לענקית החיפוש, אלא השם אנדרואיד והדמות המפורסמת הם הדברים היחידים שראינו. החברה עשתה את פעולה שיווקים חכמה, כשחילקה לעוברים ושבים מדבקות של הדמות במגוון תנוחות מצחיקות, ואצל כל יצרנית גדולה מצאנו סיכות חמודות של הדמות מסוגים שונים. בביתן עצמו היה ניתן למצוא את מגוון המכשירים המריצים את מערכת האנדרואיד ומספר חברות שהציגו פיתוחים שונים על מערכת האנדרואיד, זאת לצד דמויות שונות של האנדרואיד בענק.

נוקיה משלבת כוחות עם מיקרוסופט
את אחת ההכרזות השנויות במחלוקת הודיעה נוקיה עם מיקרוסופט ביום שישי שלפני התערוכה, מה שגרר ללא מעט תגובות, שמועות וגם כמה הבהרות מצד נוקיה. בתחילה קיימה נוקיה מסיבת עיתונאים ערב התערוכה, שם עלה לבמה מנכ”ל החברה סטיבן אלופ. בהמשך סיפרה לנו את הסיבות לבחירת מיקרוסופט על אנדרואיד והבטחה כי תמשיך להשקיע בחווית המשתמש גם במכשירים הקיימים. לבסוף ראיינו את מנכ”ל נוקיה ישראל שמאמין כי מותג נוקיה יתחזק כתוצאה מהמהלך.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

עולם הגיימינג חוזר לסלולר
כל הרמזים הצביעו כי סוני אריקסון תשיק את ה-Xperia Play בברצלונה, ואכן כך היה שהחברה הציגה את מכשיר הגיימינג הראשון של האנדרואיד ובכלל מאז ימי ה-N-Gage של נוקיה לא ראינו מכשיר גיימינג אמיתי. את המכשיר ראינו בתמונות וגם צילמנו אותו בוידאו, כשחייבים להודות כי יש כאן פוטנציאל גדול להתפתחות.

אפל ריחפה באוויר
אמנם אפל לא הייתה אחת החברות שהציגה בתערוכה, אבל איכשהו תמיד הרגישו אותה בכל מקום. ייתכן כי זה בגלל שלא מעט מבקרים הסתובבו עם מחשב האייפד או אולי זה בגלל שהאייפון 4 נבחר למכשיר הטוב של השנה. אבל יותר מהכל היא זו שהביאה את מהפיכת המגע לכל המכשירים שאנו ראינו וזאת כשהשמועות על מכשיר ה-iPhone 5 בעיצומם.

והנה כל הידיעות שפורסמו במהלך התערוכה:

יום ראשון

יום שני

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

יום שלישי

יום רביעי

יום חמישי

יום שישי

לסיכום
MWC בעיקר הציגה לנו את הטרנדים החמים. בכל מקום שהסתובבנו ראינו טאבלטים. טאבלטים ואנדרואיד, אנדרואיד וטאבלטים. מעבדי כפולי הליבה יובילו את מכשירי הסלולר וטכנולוגית התלת מימד תיכנס למכשירים נוספים. מה דעתכם, כיצד תראה השנה הקרובה? ספרו לנו בתגובות.

נתראה בשנה הבאה, בברצלונה 2012.

הכותב היה אורח של חברת יורוקום, נציגת נוקיה בישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.