רמי לוי נלחם על הרלוונטיות בשוק

מלחמת הסלולאר לא נרגעת: לאחר שהוט-מובייל, גולן טלקום ו-012 מובייל השיקו חבילות ללא הגבלה הודיעו המפעילים הווירטואליים: רמי לוי ויו-פון על רצונם להתחרות גם בשוק הזה.

הקרב על הרלוונטיות
כאשר התחילו את פעולתם המפעילים הווירטואליים, הם הציעו תעריף נמוך בהשוואה לאלו שהיה ניתן לקבל אצל חברות הסלולאר הוותיקות, אך השוק חווה רעידת אדמה כאשר הציגה גולן טלקום ומיד אחריה הוט-מובייל את תוכניות התעריפים שלהם הכוללים: שיחות, שיחות לחו"ל, הודעות וחבילת גלישה בפחות מ-100 שקל, בנוסף עבור המשתמשים הקלים הציגו המפעילים החדשים תוכנית תעריפים הכוללת שיחה ב-10 אג' וללא דמי מנוי בהוט מובייל או מסלול ב-10 שקל הכולל 60 דקות שיחה, 60 הודעות ו-10 מגה-בייט של גלישה. בעצם בו ברגע, הפכו תוכניות התעריפים של המפעילים הווירטואלים ליקרים הן עבור המשתמשים הכבדים והן עבור המשתמשים הקלים.

הערכות במשק היו שהמפעילים הווירטואליים לא יצליחו לשרוד או להשוות את ההצעה של המפעילים החדשים שכן הם אינם מפעיל סלולארי מלא אלא חורכים את שירות הסלולאר שלהם מהמפעילים הוותיקים ובעצם תוכניות התעריפים שהם מציעים תלויים במידה רבה בהסכמי האירוח עליהם הם חתומים.

רמי לוי נלחם על הרלוונטיות בשוק

רמי לוי תחרותי במיוחד
נראה כי רמי לוי היה הראשון להרים את הכפפה ובדק אפשרות לפתוח את הסכם האירוח עם פלאפון ולעביר את הפעילות שלו אל אורנג', שכן עם תנאי ההסכם הנוכחי לא יכל לוי להציע חבילה בלתי מוגבלת במחיר תחרותי. אך אמש חתם לוי על הסכם אירוח חדש עם רשת פלאפון ולקוחות הרשת יוכלו החל ממחר להצטרף לחבילה הכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה, בנוסף לחבילת גלישה בנפח 1GB במחיר של 88 שקל.

קרא עוד:  בדרך לישראל: Switch Lite של נינטנדו תושק ב-20 בספטמבר

חשוב לציין שלאחר ניצול חבילת הגלישה לא יהיה חיוב בגין חריגה, אלא האטה של הגלישה למהירות של 200 קילו-בייט לשניה, מנויים שיהיו מעוניינים להגדיל את חבילת הגלישה ל-5 ג'יגה בייט, יאלצו להוסיף עוד 55 שקלים כך שעלות החבילה הסופית תהיה 143 שקלים.

YouPhone מציגה: לדבר בלי לשלם
גם המפעילה הווירטואלית יו-פון (YouPhone) הודיעה על השקת החבילה ללא הגבלה שלה הכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה לצד חבילת גלישה בנפח 1 ג'יגה-בייט במחיר של 109 שקל. לכאורה נראה כי מדובר במחיר גבוה מזה שמציעים המתחרים אך החברה מציעה הנחות משמעותיות ללקוחות בעלי כרטיס חבר או אשראי You אשר מבצעים את הקניות שלהם ברשת "מגה".

לדבר בלי לשלם ללקוחות נאמנים

לקוח המבצע רכישות ברשת מגה במעל ל-800 שקלים תעלה החבילה 79 שקל או 59 שקלים במידה והוא בעל כרטיס אשראי You, או במידה והוא קונה במעל ל-1500 שקלים ברשת מגה ישלם על החבילה 59 שקל או לא ישלם כלל במידה והוא בעל כרטיס אשראי You. את ההנחה יקבל הלקוח בחודש העוקב.

לקוחות המרבים לגלוש יוכלו להגדיל את חבילת הגלישה ל-2 ג'גיה-בייט או 6 ג'יגה בייט בתופסת של 30 ,55 שקלים בהתאה.

למעשה באמצעות סל הקניות ברשת מגה, מסבסדת הקבוצה את שיחות הסלולאר שלה. בהחלט מדובר בהצעה משתלמת עבור לקוחות הנוהגים לבצע את עיקר הקניות שלהם ברשת מגה אך לצערנו יש אותיות קטנות: לקוחות יו-פון לא יוכלו להשתמש במכשיר הסמארטפון שלהם כנקודת גישה אל-חוטית שכן על-פי הסכם ההצטרפות אשר נמצאה באתר החברה נכתב בסעיף 7 כי "נפח הגלישה הינו לשימוש באמצעות המכשיר הסלולרי בלבד ולא לשימוש כנתב או מודם ("טטרינג")" וזאת בניגוד להוט-מובייל שמאטה את מהירות הגלישה או גולן טלקום שלא מגבילה את חיבור הנתונים כלל.

קרא עוד:  נוביה תציג את Red Magic 3S המשודרג ביום חמישי

012-מובייל תמכור דרך Yello

012 משווקים לא רק דרך האינטרנט

כאשר החלה בשבוע שעבר 012-מובייל, המותג המוזל של פרטנר, את הפעילות שלה הודיעה החברה כי בכוונתה לפעול ב"מודל רזה" כמו זה שקיים אצל גולן טלקום ולהציע ללקוחות להצטרף לשירותיה באמצעות אתר האינטרנט הייעודי של החברה ולהמתין לשליח. אך היום חתמה 012-מובייל על שיווק כרטיסי הסים שלה באמצעות רשת חנויות הנוחות ילו (Yellow), של תחנות הדלק פז.

בעצם החברה מאפשרת ללקוחות שלא מעוניינים להמתין לשליח לרכוש כרטיס סים בעלות של 33 שקלים, ברשת ילו ולהמשיך ולהשלים את תהליך ההצטרפות דרך אתר החברה. כך שלמעשה הופכת רשת ילו רק לזרוע הפצה של כרטיסי סים ולא תבצע חיבור של לקוחות בפעול.

לסיכום
נראה כי שוק הסלולאר בישראל רועש וגועש ולמרות שהמפעילות הווירטואליות הורידו מחירים ההצעות של גולן טלקום והוט מובייל נשארו האטרקטיביות ביותר עבור לקוחות המרבים לגלוש ואף מציעות החברות החדשות מרכיב נוסף של שיחות חינם לחו"ל ליעדים נייחים. ההצעה של יו-פון אומנם אטרקטיבית עבור לקוחות הקונים בסופרים של הרשת, אך כוללת חבילת גלישה קטנה ואף כוללת חסימנ של אפשרות שיתוף האינטרנט – שאותנו מרגיז במיוחד.