קירור כרטיסי המסך שלנו לא השתנה כמעט בשנים האחרונות, ולמרות שקיימת מזה זמן מה האפשרות לקרר את באמצעות נוזל, הרוב המכריע של כרטיסי-המסך עדיין מסתמך על קירור באמצעות צלעות-קירור ומאוורר.

כידוע, האויב הגדול של רכיבי הקירור הללו הוא אבק ויעיד על-כך כל מי שפתח בעבר את מארז המחשב שלו ונאלץ לנקות את האבק מפתחי האוורור השונים. ובכן, נראה כי חברת MSI מיישמת פתרון פשוט ואלגנטי אשר אמור לסייע בשמירה על צלעות-הקירור של כרטיס המסך נקי מאבק: בכל הפעלה של המחשב, למשך כ-30 שניות יעבוד המאוורר שעל כרטיס המסך בכל הכוח אך בכיוון הנגדי ובכך (בתקווה) יסלק מצלעות הקירור חתיכות אבק אשר מפריעות לזרימת האוויר בקרבת כרטיס המסך. לדברי החברה, הקירור מגביר את יעילותו בכ-15 מעלות, כאשר אין חתיכות אבק שמפריעות.

מערכת "סילוק האבק" תהיה זמינה בכרטיסים של מסדרת ה-Lightning Xtreme של החברה, אך נשאלת השאלה: מה קורה לאבק שנפלט החוצה ונותר במחשב? (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.