פופקורן טיים

ארגון ה-MPAA (התאחדות הסרטים של אמריקה) הודיע בשבוע שעבר כי הוא הביא לסגירתם של מספר אתרים שהפיצו תכנים פיראטיים ואת תוכנת Popcorn Time, לפחות באופן חלקי.

בין האתרים שסגרו את שעריהם הוא אתר קבוצת ההפצה YTS, אחת מקבוצות הפצת התוכן הגדולות דרך טורנטים, שנעלם לפתע מהאינטרנט בתחילת החודש וכעת מתבררת הסיבה. גם האתר PopcornTime.io שאפשר להוריד ולהשתמש באפליקצית הצפייה הישירה הפופולרית ירד מרשת כחלק מהמבצע הנוכחי של ה-MPAA . במהלך הפשיטה הנוכחית הוציאו אולפני הסרטים האמריקאיים צווי מניעה כנגד האתרים הנ"ל והגישו תביעות על סך מיליוני דולרים נגד מפתחי ובעלי האתרים.

"פופקורן טיים ו-YTS הן פלטפורמות לא חוקיות שקיימות למטרה אחת בלבד: להפיץ עותקים גנובים של הסרטים וסדרות הטלוויזיות החדשות ביותר, מבלי לשלם תמלוגים לאנשים שעבדו כל כך קשה כדי להכין אותם", נמסר מה-MPAA.

סביר להניח שהמתקפה הנוכחית תירשם כעוד סיבוב אחד במשחק החתול-עכבר הלא נגמר בין יוצרי הסרטים לבין המפיצים הפיראטיים. בזמן ש-YTS נסגר עדיין קיימים עשרות קבוצות הפצה אחרות שעדיים פעילות, ותוכנת פופקורן טיים עדיין זמינה להורדה באתרים אחרים אך המשתמשים בה מדווחים בימים האחרונים על תקלות, שככל הנראה קשורות לצעד של ה-MPAA.