ארגון מוזילה (Mozilla) מתעתד להשיק גרסה של הדפדפן פיירפוקס (Firefox) שתהיה מותאמת לממשק החדש של חלונות 8 ב-10 בדצמבר, כמעט חודשיים לאחר שמיקרוסופט (Microsoft) תשיק את העדכון של חלונות לגרסה 8.1.

הגרסה החדשה הזו תהיה חלק מההשקה של גרסה 26 של דפדפן הקוד הפתוח, וניתן יהיה להוריד את גרסת הבדיקה שלו בערוץ ה-Aurora של עדכוני הדפדפן ב-26 בספטמבר ובערוץ הבטא שלו ב-28 באוקטובר. בהשקה של גרסה 26 של פיירפוקס בערוץ הלא יציב של הדפדפן יבצע הארגון, למעשה, את המיזוג של התכונות המיוחדות של הממשק החדש של חלונות בדפדפן לבדיקת מי שיהיה מעוניין בכך.

בכך יצטרף פיירפוקס לאינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), בגרסה 11 עד להשקתו, ולכרום (Chrome) של גוגל (Google) – שמציעה גרסה של כרום שמתאימה למסכי המגע ולממשק של חלונות 8 כמעט מהרגע הראשון להשקת מערכת ההפעלה המעודכנת של מיקרוסופט. עם זאת, יש לציין שהארגון התחיל לפתח את גרסת ה-'מטרו' של פיירפוקס כבר במרץ 2012, כשחלונות 8 עוד היה בגרסת ההדגמה המוקדמת שלו, ולמרות זאת הקפידו לציין שם שהגרסה תהיה מוכנה כשהיא תהיה מוכנה.

אחת הסיבות לעיכוב יכולה להיות החלטה בארגון למקד קודם כל את המאמצים בגרסאות המיועדות לסביבת אנדרואיד (Android) המתפתחת במהירות.

דרך אגב, עבור מוזילה, הדפדפן בגרסה מאופשרת המגע שלו עדיין מכונה Firefox Metro.

מי שממש רוצה לבדוק את הממשק החדש של פיירפוקס לחלונות 8, יכול להוריד את גרסת ה-Nightly המאוד לא יציבה והמאוד ניסיונית של הדפדפן מכאן (רק באנגלית, גרסה 26.0a1). הארגון אף פתח דף תמיכה להתקנה של הדפדפן בצורתו החדשה.