ארגון מוזילה (Mozilla), שידוע בעיקר בזכות הדפדפן Firefox, נמצא בימים אלו גם במהלכים ופיתוח של שירות VPN שלעומת שירותים אחרים של הארגון יוצע בעלות כספית. השירות, Firefox Private Network שמו, יוצע אמנם גם במסגרת חינמית, כתוסף בלבד ל-12 גלישות בת שעה לכל היותר בכל חודש, אך העיקר שלו הוא שירות שמציע 100 שרתים ביותר מ-30 מדינות שמטרתו להגן על הגלישה עבור כל היישומים במחשב או במובייל.

Image result for vpn firefox

כך או כך VPN עדיין נמצא במצב של בטא סגורה, ובמסגרת זו נדרשת הצטרפות לרשימת ממתינים, כשלאחרי הרישום בפועל העלות כרגע היא 4.99 דולרים לחודש. הבטא מתאימה בשלבים אלו למכשירי Windows ואנדרואיד בלבד, וזאת אחרי שמוזילה השיק את האפליקציה המתאימה ב-Google Play.

להפעלת השירות משתמשים במוזילה ב-Mullvad VPN שלפי הסכם השימוש והמדיניות שלה אינה אוספת נתונים כלשהם של הגולשים, כולל המקום ממנו הם נכנסים למערכת. הפרוטוקול הוא WireGuard החדש יחסית שמציע לפי הארגון מהירויות גלישה גבוהות יותר וכן הצפנה טובה יותר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.