ארגון מוזילה (Mozilla), החליט להפסיק את הפיתוח של מערכת Firefox OS עבור הטלפונים החכמים מאז שנת 2015. אולם הפיתוח לא הופסק סופית ובחברה תכננו להטמיע את מערכת ההפעלה במכשירים אחרים כגון טלוויזיות, טאבלטים ונתבים. אך החברה הודיעה באופן רשמי, כי היא מתכוונת להפסיק את כל הפיתוח העסקי סביב המערכת.

סוף ידוע מראש?

מערכת Firefox OS הוצגה בשנת 2012 כפתרון למכשירים זולים אך חכמים בתג מחיר של פחות מ-50 דולר. ב-2015 לאחר קושי רב לגייס יצרניות, החליטה מוזילה להפסיק ולהמשיך את פיתוחה של המערכת עבור טלפונים חכמים ובמקום זאת, בחנו אפשרויות שונות עבורה כמו שימוש ב-Firefox OS על מוצרים שונים. בחברה עלו מספר רעיונות כגון ה-Firefox Pad, טאבלט המיועד לשוק הנמוך, Firefox Stick כדונגל מתחרה לכרומקאסט להזרמת וידאו ועוד.

אלו היו רעיונות עתידיים שהעלתה מוזילה במטרה לחשוב על עתידה של ממערכת ההפעלה שיצרה, אולם בסופו של דבר היא לא הצליחה לממש את חזונה ולהוציא מי מהמוצרים אל השוק. למעשה, הניסיון להשיק מתחרה לכרומקאסט צלח את מימון ההמונים אך נתקל בקשיי יצור שונים.

מוזילה תמשיך לפתח את מנוע Gecko המשמש את דפדפן Firefox כיום וגם את Firefox OS, כך שייתכן וחברות אחרות ירצו לקחת את הפרויקט לידיים ולהמשיך את הפיתוח על גרסאות אלו. יחד עם זאת נודע היא תפסיק את תמיכתה במערכת ההפעלה Windows XP ו-Windows Vista החל ממארס 2017. כלומר, מי שמשתמש בדפדפן Firefox על מערכות הפעלה אלו – לא יקבל יותר עדכונים.