מערכת ההפעלה Firefox OS מעניינת אתכם, אבל אתם לא רוצים להסתכן באובדן מידע לפני אימוץ מכשיר חדש? אין בעיה. מוזילה שחררה גרסת ניסיון של מערכת ההפעלה הפתוחה שלה שניתן להתקין כלאנצ'ר למכשירי אנדרואיד. אלה שיגלו שהמערכת מתאימה להם יוכלו לעשות את הצעד הבא לרכוש מכשיר שכזה לרשותם, ואלה שלא ייהנו ממנה יוכלו פשוט למחוק את האפליקציה ולשכוח מכל הסיפור.

Firefox OS נולדה כאלטרנטיבה פתוחה וחופשית למערכות ההפעלה הסלולריות הקיימות כיום ומיועדת בעיקר למכשירים לפלח השוק הנמוך. גרסת הניסיון יוצאת במקביל לגרסה 2.5 החדשה של המערכת, שמוסיפה לה אפשרות להתקנת תוספים (Add-ons), גלישה במצב פרטי והפיכת כל אתר אינטרנט לאפליקציית רשת שתופיע בעמוד הבית.

כדי להתקין את הלאנצ'ר, יש להוריד את הקובץ דרך מכשיר האנדרואיד שלכם, מה שיוביל להורדת קובץ apk להתקנה האפליקציה שתורידו תעבוד כלאנצ'ר נוסף למכשיר שלכם, אך אל תצפו לחוויה חלקה. מכיוון שמדובר בסוג של מעקף, חווית השימוש צפויה לכלול לא מעט באגים שהם תוצאה של העמסת מערכת הפעלה במטעפת נוספת. ניתן לצפות שהאפשרות הזו תאפשר לכם להציץ וללמוד את המערכת, אך לא להשתמש בה באופן קבוע.

לא בטוח שהאפשרות החדשה תשכנע יותר מדי אנשים לנטוש לגמרי את אנדרואיד ולעבוד לצד של מוזילה – אבל זה בהחלט צעד בכיוון הנכון, שמאפשר למוזילה להציג את המערכת שלהם לכמות גדולה של משתמשים בלי שהם יצטרכו להתחייב לשום דבר.