מוזילה (Mozilla) האחראית על דפדפן פיירפוקס (Firefox), השיקה שירות מקוון חדש בשם Firefox Monitor, הזמין גם למשתמשים בדפדפנים מתחרים. מטרת השירות היא לוודא שהמידע של המשתמשים מאובטח כהלכה, להזהיר מפני האפשרות שהאקרים הצליחו לפרוץ לחשבונות אישיים, ולהמליץ על פעולות שיש לנקוט בהן במקרה כזה, כדוגמת החלפת הסיסמה.

לצורך הסריקה, מתבקש המשתמש להקיש את כתובת המייל שבאמצעותה נרשם לשירותים ואפליקציות. במוזילה טוענים כי הכתובת אינה נשמרת בשום מקום, ונעשה בה שימוש רק לצורך הסריקה עצמה. לאחר מספר שניות יוצגו על המסך מקרים שונים בהם הודלפו לרשת פרטים אישיים של חשבונות הכוללים גם את כתובת המייל שנסרקה – ולפיכך מומלץ להחליף את הסיסמא עבור שירותים אלו.

Image result for Firefox Monitor

ניתן גם להירשם לעדכונים מיידיים במייל, כך שבמקרה והמערכת תזהה בהמשך פריצה למאגרי מידע הכוללים את פרטי המשתמש, היא תעביר על כך עדכון מיידי. השירות מספק גם המלצות כלליות לאבטחת מידע ברשת, כגון שימוש בסיסמאות שונות עבור כל חשבון משתמש, כללים ליצירת סיסמאות חזקות במיוחד, והמלצה חמה להשתמש באבטחה דו-שלבית (Two-Factor Authentication) בכל שירות המאפשר זאת. במוזילה ממליצים גם להשתמש בתוכנת ניהול סיסמאות כגון 1Password או LastPass, למרות שהדפדפן עצמו מכיל גם הוא כלי לניהול ושמירת סיסמאות אתרים ברשת.