ארגון מוזילה (Mozilla) השיק היום את גרסה 57 של הדפדפן Firefox (פיירפוקס). מדובר בעדכון המשמעותי ביותר של הדפדפן מזה שנים. הגרסה החדשה זכתה לכיוני קוונטום (Quantum) כדי לציין את הדבר הכי חשוב שיש לה להציע לפי הארגון – שיפור משמעותי מאוד ביציבות ובמהירות העבודה, שלפי מוזילה אמור להחזיר הרבה נוטשים אל הדפדפן שזכה בעבר לנתח שוק משמעותי הרבה יותר. יש גם הרבה שינויים בממשק, אבל המהירות היא בליבת של הגרסה החדשה.

לטענת מפתחיו, Firefox Quantum מהיר כפליים מהגרסאות הקודמות של הדפדפן, וצריכת הזיכרון שלו נמוכה ב-30% מזו של המתחרה העיקרי, Chrome (כרום) של גוגל (Google). כן מציע הדפדפן שיפור באופן שבו מוקצות מטלות שונות לנימי עבודה במעבדים מרובי ליבות, כשבנוסף תקלה באחת הלשוניות הפתוחות לא אמורה תפגע בפעילות של הדפים בלשוניות אחרות, אלא תגרום לסגירת העמוד הבעייתי בלבד.

ברמת הממשק, Firefox 57 כולל את השילוב המיוחל בין שורת הכתובת ותיבת החיפוש, ומציג מראה חדש ומודרני לתפריטים השונים. גרסה 57 נהנית גם מתמיכה טובה יותר במסכים בעלי רזולוציה גבוהה במיוחד, וגם במסכי מגע.

בגרסאות הבאות, מבטיחים במוזילה שילוב ניהול מתקדם ויעיל אף יותר של משאבי המערכת, וטכנולוגיה המאפשרת לנצל את יכולותיהם של מעבדים גרפיים ייעודיים כדי לאפשר לו פעולה מהירה במיוחד.

וידאו: פיירפוקס נגד כרום