קרן 'מוזילה' (Mozilla) מפתחת פיירפוקס הודיעה בסוף השבוע האחרון כי היא תפסיק את הפיתוח של מהדורת המודרנית של הדפדפן שלה, מפאת "אימוץ נמוך".

ג'ונתן נייטינגייל (Johnathan Nightingale) סמנכ"ל פיירפוקס כתב בסוף השבוע האחרון בבלוג הרשמי של הקרן כי הפיתוח של המהדורה המודרנית, מטרו לשעבר, יופסק. ההודעה המפתיעה מגיעה ארבע ימים לפני התאריך המשעור לשחרור הגרסה, נייטינגייל מציין כי שיחרור גרסה 1.0 "יהיה [מהלך] שגוי", הוא ממשיך ומציין כי קצב האימוץ של יישומי מטרו הוא נמוך – "ביום ממוצע מליוני משתמשים עושים שימוש בגרסאות טרום-שיחרור של פיירפוקס בגרסה השולחנית, אך מעולם לא ראינו מעל ל-1,000 משתמשים בגרסת המטרו".

נראה כי הבחירה של נייטינגייל נובעת בעקבות משאבים מוגבלים שיש לקרן ואי-הרצון להשקיע אותם היכן שאין באמת ביקוש, "הסיכון הוא שאם יום אחד האימוץ של יישומי מטרו כן ימריא אנו עלולים להתקדם בהתקדם בדרך הקשה, אך זהוא סיכון עדיף מאשר להשקיע משאבים בפלטפורמה שהמשתמשים שלנו לא מאמצים".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.