פיירפוקס (Firefox) כידוע, הוא דפדפן בקוד-פתוח המפותח על-ידי קרן מוזילה (Mozilla), קרן ללא מטרת רווח.  את הכסף הדרוש להמשך פיתוח הדפדפן פיירפוקס ופרוייקטים בקוד-פתוח נוספים מגייסים במוזילה מהגולשים ובאמצעות שיתוף-פעולה עם חברות טכנולוגיה.

הגולשים לא אוהבים פרסומות ובארגון מוזילה מחפשים כל הזמן דרכים להכניס כסף ממוצרים חינמיים בקוד פתוח ותוך זאת בניסיון לא להקריב זאת על חשבון חווית השימוש. לחברה היו מספר שיתופי פעולה כמו שיתוף פעולה עם גוגל במסגרתו מנוע החיפוש של החברה היה מוגד כברירת מחדל אך זה הוחלף בנובמבר 2014 למנוע החיפוש של יאהו! וכן הארגון בוחן כל הזמן אפשרויות מימון חדשות. כך בשנה שעברה הוצגה לראשונה, בחלון הלשונית החדשה של הדפדפן, פרסומת בדמות אתר ממומן המופיע לצד רשימת האתרים אליהם המשתמש גולש לעיתים קרובות.

המשתמשים מצידם לא שמחו לראות ׳פרסומת׳ בתוך הדפדפן ונראה כי המהלך הזה יגיע אל קיצו שבפרסום בבלוג החברה דרן הרמן מציין כי החברה תסיר את הפרסומת מכיוון שבחברה חשים כי זהו לא הכיוון הנכון ורוצים להתמקד בשיפור חוויות הליבה עבור המשתמשים. אם זאת הרמן לא שולל את העובדה כי הארגון בוחן אפשרויות נוספות למונטיזציה, כלומר לפרסום בתוך הדפדפן, אך בבלוג הוא לא מפרט מהן. אז אם תצוץ לכם פרסומת חדשה בדפדפן אחרי עדכון חדש, אל תופתעו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.