שוק מערכות ההפעלה הסלולריות הפך היום למצומצם יותר, אחרי שמוזילה הודיעה כי היא נוטשת את פיתוח Firefox OS. מערכת ההפעלה הסלולרית הזו קיימת מ-2013, והיתה מיועדת בעיקר לשווקים מתפתחים או צרכנים חדשים שעדיין לא עשו את המעבר לסמארטפונים. למרות אי אילו נסיונות לעורר את השוק, Firefox OS אף פעם לא הפכה לפופולרית אצל המשתמשים – וכעת נראה שזהו סוף הסיפור שלה.

מוזילה תפסיק למכור מכשירים סלולריים המגיעים עם מערכת ההפעלה הנ"ל דרך ספקיות סלולריות בעולם, וככל הנראה לא תפתח לה עוד עדכונים וגרסאות חדשות. עם זאת, מכיוון שמדובר במערכת הפעלה בקוד פתוח, לא מן הנמנע שהיא תמשיך להיות קיימת בצורה זו או אחרת גם בעתיד. כמו כן, מכשירים מקושרים שאינם סמארטפונים, כמו טלוויזיות חכמות, משתמשים גם הם במערכת ההפעלה, ויכול להיות שהיא תמשיך להתפתח במחוזות ה-Intenet of Things במקום בעולם הסלולרי.

"אנחנו מאוד גאים בכל היתרונות ש-Firefox OS הוסיפה לפטפורמת הווב, ונמשיך לערוך ניסויים הקשורים לחווית המשתמש על פני מספר מכשירים מקושרים", נמסר ממוזילה: "כל מה שאנחנו בונים נעשה בקוד פתוח, שמטרתו תמיד היא חווית משתמש טובה ובניית כלים שיעזרו לאקוסיסטמה לגדול".

אם יש לכם מכשיר Firefox OS בבית, כדאי שתשמרו עליו טוב טוב. יכול מאוד להיות שבשנים הקרובות הוא יהפוך לפריט אספנות.

וידאו: מכשירי Firefox OS ב-MWC 2014