שחקני ה-Xbox One, קונסולת המשחק של מיקרוסופט (Microsoft), יוכלו בקרוב לשחק באמצעות מקלדת ו/או עכבר, כשבחברה הכריזו רשמית על הוספת התמיכה בחיבור של העזרים הללו אל הקונסולה.

הראשונים ליהנות מיכולת התמיכה במקלדת ועכבר הם משתמשי ה-Xbox Insider, תוכנית הנסיינים של החברה, כאשר עדכון תוכנה שיגיע לאלה בשבועות הקרובים יכלול את המיכה באמצעי הקלט החדשים.

התמיכה במקלדת ועכבר אינה גורפת ולמעשה מיקרוסופט מאפשרת למפתחים להטמיע במשחקים שלהם יכולת שליטה עם העזרים הללו, כאשר אחד הכותרים הראשונים להציע תמיכה שכזו הוא 'Warframe', משחק יריות מרובה משתתפים מגוף ראשון.

Mouse and Keyboard Hero Image

כדי להבטיח שלקבוצת שחקנים מסוימת לא יהיה יתרון לא הוגן בשימוש באביזרי שליטה שונים, במיקרוסופט מבטיחים כי הם עובדים בצמוד למפתחים כדי להבטיח "חווית שימוש במקלדת ועכבר שהיא כיפית, הוגנת ומאוזנת".

ההכרזה על התמיכה באמצעי הקלט הללו מגיע כחלק משיתוף פעולה של מיקרוסופט עם רייזר (Razer), יצרנית של ציוד לגיימרים, במסגרתו קונסולת ה-Xbox One תתמוך בקו דגמי ה-Chroma של רייזר וביכולות הנוספות שלהם כמו אפקטי התאורה בהן תומכים המקלדות והעכברים תוצרת רייזר.

למרות שיתוף הפעולה בהודעת החברה מצויין כי התמיכה אינה בלעדית רק לציוד קצה תוצרת רייזר אלא כוללת את רוב המקלדות והעכברים המצויים היום בשוק.