ווב-טופ, ז"ל

כשמוטורולה (Motorola) הכריזה על האטריקס (Atrix) היא הכרזה בקול תרועה רמה גם על ה-"ווב-טופ" (Webtop): תחנת עגינה למכשיר הכוללת מקלדת ומסך, כשהטלפון החכם משמש למעשה כ-"מוח" של המחשב. אך נראה כי בעקבות נתוני מכירות מאכזבים מוטורולה נפטרת מהווב-טופ.

אביזר נוסף במחיר מלא

ווב-טופ – עוד רעיון שנגנז בפועל בגלל חוסר ביקוש

כיום, כשכל טלפון חכם מציע זיכרון גדול ומעבד עוצמתי יחסית, חשבו במוטורלה שניתן לרתום את היכולות הללו גם כדי להניע תחנת עגינה המשמשת כנטבוק מבוסס לינוקס עם האטריקס המקורי ובדגמים חדשים יותר מבוססי אנדרואיד (Android) בגרסה 4 ומעלה.

ממוטורולה נמסר כי בעקבות נתוני מכירות מאכזבים הם מפסיקים ייצור מכשירים אשר תומכים בווב-טופ – "הביקוש למוצר לא היה גבוה מספיק".

בניתוח בדיעבד כנראה שאפשר להבין מדוע התוסף של מוטרולה לא הצליח. ראשית סוגיית הגודל – על-מנת ליהנות מיכולות הווב-טופ יש לסחוב ביחד עם הטלפון החכם תחנת עגינה בגודל של מחשב-נישא. שנית סוגיית המחיר – כשהוצע הווב-טופ לראשונה תמחרה אותו מוטורולה במחיר שנע סביב ה-500 דולר, עלות של מחשב-נישא בסיסי, או מחשב-לוח משולב מקלדת כמו הטרסנפורמר (Transformer). לבסוף מכשירי הדור הראשון שתמכו בווב-טופ הפעילו גרסה רזה של לינוקס אשר אשר הציעה ביצועים ירודים. כל אלו גרמו לכך שהציבור לא בדיוק רץ לרכוש את תוסף המחשב הנישא של מוטורולה.

מכשירים החל מה-Razr M והלאה לא יתמכו יותר בתוסף הווב-טופ. מעניין יהיה לראות אם בעתיד חברות נוספות יפסיקו להשקיע במכשירים משולבים ובראשם אסוס (Asus) עם הפד-פון, שממשיך דרכו רק הוכרז.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.