כולנו שומעים בשנה האחרונה על מלחמות הפטנטים הבלתי פוסקות של אפל כנגד שאר יצרניות הענק בשוק, כבר שמענו וקראנו על התביעות של אפל כנגד סמסונג, HTC ומוטורולה וחברות קטנות נוספות במלחמה הזאת. לאחרונה אפילו צלחה אפל בלחסום את מכירת הטאבלטים של סמסונג בתחומי אוסטרליה, אבל, החלטה זו התבטלה ממש לפני ימים אחדים.
במלחמה מול HTC, נציבות הסחר הבינלאומית צפויה לדון ולפסוק פסיקה רשמית בהמשך השבוע, והפסיקה עלולה להוביל לחסימה מוחלטת של מכירות מכשירי HTC ברחבי ארה"ב.

אבל לא רק יצרניות אנדרואיד בצרות, אלא גם אפל שהחלה את סבב התביעות. בית משפט בגרמניה פסק לטובת מוטורולה מוביליטי בתביעת פטנטים כנגד חברת אפל בטענה שזו הפרה במשך מספר שנים פטנטים של מוטורולה בתחום תעבורת המידע בתקשורת נתונים בכך שמכרה את מכשירי האייפון והאייפד בעל קישוריות ה-3G. יצרנית מכשירי האנדרואיד התלוננה בפסק הדין שאפל לא צלחה בקבלת רשיון לאחד מהפטנטים שלה בתחום התקשורת האלחוטית. בית המשפט קבע למוטורולה ערך בלתי מוגדר לנזקים על השימוש של אפל בפטנטים מאז שנת 2003 והעניק לה צו מניעה כנגד מכירת מכשירים ניידים של אפל ברחבי המדינה.

דובר אפל באירופה, אלן הלי, הגיב מיידית שהחברה תערער בלי להרהר על פסק הדין והוסיף ש"ללקוחות בגרמניה לקראת החגים לא צריכה להיות שום בעיה למצוא את מכשירי האייפד והאייפון שהם רוצים לרכוש". בחברת מוטורולה מוביליטי ברכו על פסק הדין וסקוט עופר, סגן נשיא בכיר והיועץ המשפטי של מוטורולה מוביטלי, אמר ש"החברה מתכוונת להמשיך לנקוט בכל המאמצים ההכרחיים כדי להגן על הקניין הרוחני שלה ולאכוף את הפרת זכויות היוצרים המתמשכת של אפל בתחום הפטנטים שלה."

קרא עוד:  הטלפון החדש של מוטורולה, One Vision, הוכרז באופן רשמי

למרות ההחלטה הם לא ציינו אם יבקשו לחסום את מכירות אפל בגרמניה, שכן מהלך שכזה עלול לפתוח חזית יקרה וארוכה בתביעות של שני הצדדים בבית המשפט, ואם אכן תרצה בכך, היא תצטרך להגיש ערבות בסכום של כ-134 מליון דולר, סכום שיכסה את הפיצוי של אפל אם פסק הדין יתבטל מאוחר יותר. הענקיות אפל וגוגל נמנעו ממגעים ישירים ותביעות, אבל, כל זה צפוי להשתנות בעתיד הקרוב, שכן, בעלי המניות של מוטורולה רמזו על רכישת החברה ע"י ענקית החיפוש גוגל ושהעסקה צפויה להסתיים בתחילת שנת 2012, וגוגל לאחר הרכישה הסופית תצפה במקרה הזה בהתעניינות רבה, שכן, נצחון במשפט שכזה יגדיל את תיק הפטנטים של מוטורולה, זה שהיא רוכשת בין היתר. (מקור)